Główny Lekarz Weterynarii powołany

Paweł Niemczyk odebrał w środę nominację na stanowisko GLW, fot. www.gov.pl

W środę wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk, w obecności sekretarza stanu Szymona Giżyńskiego wręczył dziś Pawłowi Niemczukowi akt powołania na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii.

Paweł Niemczuk jest absolwentem Akademii Rolniczej w Lublinie, na której ukończył również studia podyplomowe z zakresu epizootiologii i administracji weterynaryjnej. Odbył też liczne kursy krajowe i zagraniczne, m.in. w Liverpoolu i Hanowerze oraz w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.

Od 2000 r. pracował w gdańskim oddziale Inspekcji Weterynaryjnej, dochodząc do stanowiska Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Weterynaryjnego. Na stanowisko GLW wraca po dwuletniej przerwie, gdyż 30 grudnia 2016 był powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii. 7 maja 2019 został z niego odwołany i objął stanowisko zastępcy GLW ds. zdrowia zwierząt oraz Unii Europejskiej i współpracy z zagranicą. 30 października tego samego roku przestał pełnić tę funkcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności