fbpx

Nowy głębosz New Holland SUH uzupełnia ofertę uprawową

Marka New Holland konsekwentnie realizuje strategię full linera w branży rolnej. Po przejęciu kilka lat temu firmy Kongskilde i zaoferowaniu jej produktów do uprawy pożniwnej pod swoją marką obecnie przyszedł czas na dopełnienie oferty o nowe maszyny. Takim urządzeniem jest głębosz SUH, który mieliśmy okazję zobaczyć w czasie pokazów zorganizowanych przez dealera marki, firmę Agros Wrońscy.

Jak mówią przedstawiciele marki New Holland takiej maszyny brakowało jeszcze w portfolio uprawowym i jest ona odpowiedzią na potrzeby rolników. Jednakże podobnie jak w przypadku innych maszyn uprawowych nie jest to stricte konstrukcja marki New Holland a włoskiego Maschio Gaspardo z którym podpisana została umowa o współpracy i producent nie ukrywa tego faktu.

Samasz loteria - baner

Spotkanie jakie zorganizowała 17 lipca br. firma Agros Wrońscy, będąca dealerem New Hollanda pozwoliło nam zobaczyć w pracy wspomniany wyżej głębosz SUH. Model zaprezentowany na pokazach był wersją ciężką o szerokości 3 m wyposażoną w 7 zębów roboczych na zabezpieczeniu hydropneumatycznym. Całość wieńczył podwójny wał kolczasty.

Prezentowaną maszynę wyposażono w 7 zębów na hydropneumatycznym zabezpieczeniu

Jak powiedział Łukasz Serwa z New Hollanda maszyna może pracować na głębokości do 55 cm a wysokość pod ramą wynosi 86 cm co ma powodować zmniejszone ryzyko zapychania maszyny podczas pracy. Sama maszyna jest dosyć ciężka bo wersja 3 m waży 2,8 t i jest przeznaczona dla ciągników o mocy od 180 do 280 KM. W ramach serii ciężkiej można jeszcze maszynę o szerokości roboczej  4 m.

Dla posiadaczy mniejszych ciągników marka New Holland oferuje maszyny SUM o szerokości roboczej od 2,5 do 4 m. Są to lżejsze konstrukcje w których np. wersja 3 m waży niecałe 1,9 t na zabezpieczeniu śrubowym i wymaga ciągnika o minimalnej mocy 150 KM. Mają także niższą głębokość pracy wynoszącą 50 cm i prześwit pod ramą na poziomie 80 cm.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.