fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówGaz dla Grupy Azoty ma być znacznie tańszy

Gaz dla Grupy Azoty ma być znacznie tańszy

Zakup gazu na preferencyjnych warunkach – tak z “kryzysem nawozowym” ma poradzić sobie prowadzone przez Jacka Sasina Ministerstwo Aktywów Państwowych. W rezultacie zakłady azotowe miałyby wznowić produkcję nawozów.

O sprawie informuje Business Insider Polska. Wg portalu przedstawione we wtorek przez Sasina pomysły zyskały akceptację premiera Morawieckiego.

Dokument udostępniony rzekomo redakcji Business Insider Polska zakłada, że prezes Rady Ministrów “poleca sprzedaż gazu ziemnego po cenach nie wyższych niż średni koszt jego pozyskania, powiększony o średni ważony koszt kapitału (ang. WACC)”, a podstawą prawną ma być w części ustawa o zarządzaniu kryzysowym.

– Na Radzie Ministrów premier podjął decyzję, żebyśmy wspólnie z premierem Sasinem przygotowali system, który by umożliwił rolnikom zakup nawozów po umiarkowanych cenach, ale przede wszystkim też żeby zachować ciągłość produkcji, bo to jest też ważne – mówił z kolei wczoraj minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

Zapytany o szczegóły programu minister stwierdził, że Grupa Azoty “musi zachowywać się rynkowo”, więc prace idą w kierunku “ulżenia” podmiotom produkującym nawozy zakup gazu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.