Gama T8 Auto Command™

New Holland wprowadza na rynek serię ciągników T8 Auto Command™: jeszcze większa efektywność i wydajność.

Flagowa seria ciągników T8 została dodatkowo poszerzona o modele Auto Command™, wyposażone w bezstopniową przekładnię napędową. Nowy model T8.420 osiąga imponującą maksymalną moc nawet 419 KM, co czyni go najpotężniejszym na świecie ciągnikiem z bezstopniową skrzynią biegów. Sześć modeli serii T8, o mocy od 273 KM do 419 KM, zostało wyposażonych w silniki ECOBlue™ SCR Cursor 9, opracowanych wspólnie z FPT Industrial zgodnie z wymogami norm emisji spalin Tier 4A.
Gama T8 Auto Command™ stanie się domyślnym wyborem i ostatecznym narzędziem pracy dla gospodarstw wielkoobszarowych oraz profesjonalnych usługodawców – powiedział Luca Mainardi, dyrektor ds. zarządzania produktami, odpowiedzialny za ciągniki. – Większy rozstaw osi oraz duża moc zapewnia wszechstronne działanie. Ponadto seria ta doskonale uzupełnia istniejącą pełną gamę modeli wyposażonych w przekładnię typu Powershift.
Przekładnia napędowa Auto Command™
Przekładnia napędowa Auto Command™ zwiększa możliwość wyboru rolników w segmencie T8 i idealnie dostosowuje się do ich potrzeb. Bezstopniowa przekładnia Auto Command™ w połączeniu z wielofunkcyjną dźwignią Command Grip™ oferuje sprawne i płynne przełączanie mocy, łatwe do sterowania(rozwiązanie to jest identyczne jak w przypadku modeli T7 Auto Command™). Cztery tryby pracy, znane z serii T7 Auto – Auto, Cruise, PTO i Manual – zapewniają taką samą elastyczność dla zagwarantowania optymalnej oszczędności paliwa. Wszystkie funkcje przekładni są zgrupowane w jednym miejscu dla sprawnego sterowania: w przypadku pracy w trybie Auto – Operator po prostu wybiera żądaną prędkość roboczą, a przekładnia Auto Command™ dostosowuje prędkość silnika i ustawienie przekładni napędowej w taki sposób, aby uzyskać najefektywniejsze osiągi.
T8 Auto Command™ posiada cztery punkty przełożeń pełnej pracy mechanicznej, które zapewniają maksymalną wydajność i zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadać najczęściej używanym prędkościom roboczym.
Dostępny w wariantach 40 km/h ECO oraz 50 km/h ECO, umożliwia klientom osiągnięcie maksymalnych prędkości przy niższych prędkościach obrotowych silnika (odpowiednio 
1400 obr./min. oraz 1725 obr./min.), co czyni go idealnym rozwiązaniem w przypadku działalności wiążącej się z dużym udziałem prac transportowych. 
Jeszcze bardziej stabilny. Jeszcze więcej mocy
Wszystkie modele T8 Auto Command™ mają zwiększony rozstaw osi, co poprawia ich stabilność oraz przyczepność: rozstaw osi tylnej został zwiększony o 500 mm w porównaniu do obecnych modeli, a w ciągniku T8.420 aż o 100 mm, co daje rozstaw 3550 mm w sumie. Wynik ten jest o 14% większy niż w porównywalnych modelach konkurencji i jednocześnie zapewnia niezrównaną zwrotność.
Cechy dużego ciągnika dla zwiększenia wydajności w praktyce
Szeroki rozstaw osi i duży wybór obciążników oznacza, że seria ciągników ​​T8 Auto Command™ oferuje najwyższą w swojej klasie wydajność podczas uprawy wymagających dużych prędkości. System TerraLock™ zarządzający mechanizmem różnicowym, gwarantuje, że 100 % podczas prac uprawowych. Przednia oś z zawieszeniem Terraglide™ w sprawdzony sposób chroni ciągnik, zamontowane narzędzia i operatora przed dużymi obciążeniami udarowymi podczas transportu i prac polowych. Zarządzanie prędkością jazdy zapewnia prędkość jazdy jest zawsze osiągnąć w najniższej prędkości obrotowej silnika.

Model

Moc znamionowa (KM)

Moc maksymalna EPM (KM)

Maksymalny moment obrotowy (Nm)
przy 1550 obr/min.

T8.275

235

273

1157

T8.300

257

298

1267

T8.330

284

327

1397

T8.360

311

357

1531

T8.390

340

389

1671

T8.420

367

419

1806

 
(Źródło: New Holland)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności