fbpx

Gama produktów Wielton Agro

Pełną parą ruszyła realizacja zamówień produktów dla rolnictwa wieluńskiej spółki Wielton Agro. A wszystko dzięki prężnie działającej własnej sieci 40 dilerów na terenie całego kraju. 15 kwietnia Spółka zaprezentowała nowości bogatej oferty dla producentów rolnych.

– Pierwszą przyczepę rolniczą wyprodukowano 5 maja 2009 r., linia produktowa ruszyła 16 czerwca, a od tego czasu wdrożono do produkcji ponad 20 typów przyczep. W roku 2009 sprzedano 250 sztuk przyczep, a w 2010 r. już w marcu spłynęło zamówienie na 500-ną przyczepę. 70% sprzedaży stanowią przyczepy rolnicze 8 i 10-tonowe – tak pierwsze miesiące działalności prezentował Dariusz Porzuczek, Dyrektor Handlowy Wielton Agro.

Oferta przyczep to tandemy rolnicze PRC2 z wywrotem trójstronnym o ładownościach 6, 8, 10 i 12 ton z dyszlem stałym nieresorowanym oraz o ładowności 14 ton z resorowanym dyszlem z możliwością regulowania wysokości, a także przyczepa trzyosiowa z wywrotem trójstronnym o ładowności 20 ton. Osie i zawieszenie wszystkich przyczep to konstrukcje ADR. W przyczepach zastosowano też dwuobwodowy system hamulcowy wykorzystywany w naczepach do pojazdów ciężarowych.

Trwają prace nad przyczepą rolniczą z systemem samozsuwającym, tzw. ASW, która być może po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas AGRO SHOW w Bednarach.

18-tonowe przyczepy tylnozsypowe ze skrzynią Half-Pipe PRC-2HP, czyli tzw. skorupy, oferowane są w dwóch wariantach. Te typowo rolnicze przeznaczone są głównie do zbioru okopowych (ziemniaki, buraki), mają kubaturę 24 m3 (lub z nadstawami 33 m3) i hydraulicznie odsuwaną klapę. Wariant typowo budowlany ma nieco mniejszą kubaturę 15 m3, a w obydwu dyszel jest resorowany, z regulacją wysokości.

– Typowy dla produktów Wieltonu falisty profil burt zastosowano również w dwuosiowym rozrzutniku obornika PRR2 o ładowności 9 ton, z tylnym, demontowalnym aplikatorem 2- lub 4-walcowym. W tylnych adapterach zastosowano napęd z WOM, a w 4-łańcuchowym przenośniku podłogowym napęd hydrauliczny. Pojemność podstawową 10 m3 można zwiększyć dzięki nadstawkom objętościowym. Lada moment ruszy też produkcja rozrzutnika PRS1 o ładowności 13 ton, na osi sztywnej, z tylnym dwuwalcowym demontowalnym aplikatorem – informował Mirosław Jenś, główny konstruktor Wielton Agro..

Produkcję wozów asenizacyjnych Wielton Agro rozpoczął od PRB2 o pojemności 10 tys. litrów, a będą też wozy o pojemności 7 tys. l i 14 tys. l. W beczkach zamontowane są pompy Bondoli & Pavesi. Wyposażenie to tylny i górny właz, 4 króćce, zawór hydrauliczny tylny, 6 m wąż ssawny z uchwytami, zawory bezpieczeństwa ciśnieniowy i przelewowy, wskaźnik napełnienia beczki, manometr, rama tylna przygotowana pod aplikator oraz rozlewacz. Możliwość mieszania zawartości beczki uzyskano poprzez zamontowanie dodatkowej pompy. Beczkę 14 tys. litrów spółka zamierza produkować z bocznym ramieniem ssącym.

W ubiegłym roku rozpoczęto też produkcję dwuosiowych wózków rolniczych Dolly, niezwykle popularnych w Skandynawii, służących do spięcia naczep z ciągnikiem. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu przetwornicy napięcia 12/24 V. Wózki mają kompletny układ elektryczny, układ hamulcowy EBS oraz dodatkowy układ hydrauliczny do zasilania naczepy. Tym wózkiem można podpiąć wszystkie naczepy, nie tylko Wielton.

Warto zaznaczyć, że do produkcji używana jest stal szwedzka, a całe to bogate wyposażenie oferowane jest w standardzie, co przy homologacji na 40 km/h pozwala konkurować spółce Wielton Agro z największymi graczami na rynku. Według danych CEPIK za 2009 rok Wielton Agro zajmuje 3. pozycję na rynku produktów dla rolnictwa.

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.