fbpx

Fuzja Unia – Chemirol stała się faktem

Podczas targów Agrotech w Kielcach Unia zorganizowała konferencję prasową, podczas której potwierdzono konsolidacje firm Unia i Chemirol.

Unia sp. z o. o. to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń rolniczych z ponad 140-letnim doświadczeniem. Historia Unii zaczyna się w 1882 roku, kiedy to A. Ventzki tworzy zakład naprawczy w Grudziądzu. W 1973 roku firma z kilkoma zakładami produkcyjnymi przekształca się w Agromet-Unia, a następnie w 1995 roku powstaje Unia sp. z o.o. Na przestrzeni lat firma produkuje siewniki, rozsiewacze, maszyny ziemniaczane, opryskiwacze, kosiarki, prasy, maszyny technologii zielonkowej, a także suszarnie i prasy. W 2019 następuje konsolidacja wszystkich zakładów w Unia Sp. z o.o., zaś w tym roku została sfinalizowana konsolidacja firmy Unia i Chemirol. Spółka z Grudziądza ma w Polsce 4 fabryki w Grudziądzu, Słupsku, Brzegu i Kątach Wrocławskich, zatrudnia ponad 1100 pracowników.

Samasz loteria - baner

Konferencja firmy Unia podczas kieleckiego Agrotechu, fot. A. Arabska

Unia zaopatruje rolników w technologie konwencjonalne, bazujące na zasadach upraw tradycyjnych i orkowych, a także w technologie rolnictwa regeneracja natywnego–forma rolnictwa ekologicznego ale bez konieczności spełniania surowych wymogów certyfikacji ekologicznej. Jest to najnowszy trend rozwijany w ramach EuropeanGreen Deal. A także w technologie bezorkowe, które zapobiegają erozji, pomagająca zatrzymywać wodę oraz związki organiczne. Wśród technologii, które wspiera Unia swoimi maszynami jest również rolnictwo precyzyjne – system agrarny bazujący na precyzyjnej analizie danych m.in. mapy zasobności gleby w makroskładniki, NVDI, a sterowanie maszynami realizowane jest przez precyzyjne systemy w technologii ISOBUS.

Wśród maszyn, które produkuje Unia znajdują się również maszyny wspomagające intensywną produkcję owoców i warzyw, a także systemy do czyszczenia i przechowywania ziarna zbóż i nasion innych gatunków oraz pasz treściwych.

Zakład w Grudziądzu zajmuje całkowitą powierzchnię 8 ha, z czego pod dachem jest 2,5 ha. Zakład zatrudnia 320 osób. Rocznie fabrykę w Grudziądzu opuszcza 6 000 szt. maszyn.

Zakład w Brzegu zajmuje całkowitą powierzchnię 8,5 ha, z czego w zabudowie jest 3,5 ha. A zatrudnienie znajduje 330 osób. Rocznie fabrykę w Brzegu opuszcza, podobnie jak w Grudziądzu ok 6 000 szt. maszyn.

Zakład w Słupsku zajmuje powierzchnię 8 ha, z czego pod dachem jest 2,5 ha. Zakład zatrudnia 320 osób, a fabrykę rocznie opuszcza ok . 5 000 szt. maszyn

Zakład w Kątach Wrocławskich zajmuje powierzchnię 18 ha, z czego w zabudowie jest 8,2 ha. Zakład ten zatrudnia 140 osób.

W Polsce Unia współpracuje z 50 dystrybutorami maszyn rolniczych, którzy łącznie posiadają około 150 punktów sprzedaży. Maszyny marki Unia są obecne w ponad 60 krajach na świecie.

Z kolei Chemirol oferuje rolnikom rozwiązania w zakresie nowoczesnego rolnictwa. Spółka z Mogilna konsekwentnie rozwija fachowe doradztwo rolnicze, wdrażając nowe produkty i technologie uprawy. Fuzja, o której mówiło się od dłuższego czasu niniejszym stała się faktem.

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.