fbpx
Strona głównaFirmy i produktyFungicyd Amistar Gold Max od tego sezonu także w zboża

Fungicyd Amistar Gold Max od tego sezonu także w zboża

Amistar Gold Max firmy Syngenta, znany dotąd głównie producentom rzepaku i buraka cukrowego, od tego sezonu może być stosowany również w zbożach.

Jak informuje firma, fungicyd Amistar Gold Max zyskał właśnie rejestrację w nowych uprawach m.in:

  • pszenicy ozimej i jarej,
  • pszenżycie ozimym i jarym,
  • życie ozimym i jarym.

Rozszerzenie rejestracji o zboża czyni Amistar Gold Max produktem jeszcze bardziej uniwersalnym. Warto bowiem wspomnieć, że oprócz ww. rzepaku i buraka cukrowego, preparat może być stosowany również w słoneczniku, soi i wielu uprawach małoobszarowych.

Obok szerokiego spektrum upraw, które chroni Amistar Gold Max, zaletą produktu jest także zastosowana w nim innowacyjna Technologia AMISTAR – zapewnia wysoką skuteczność w walce z chorobami grzybowymi w fazie liścia flagowego oraz efekt zieloności rośliny. Oznacza to, że produkt przedłuża wegetację i opóźnia proces starzenia rośliny, co przekłada się na maksymalizację potencjału plonowania. Zwalcza septoriozę paskowaną liści pszenicy (średni poziom skuteczności) i rdzę brunatną pszenicy oraz rdzę żółtą zbóż i traw.

Amistar Gold Max w zbożach zaleca się stosować zapobiegawczo lub z chwilą zaobserwowania pierwszych objawów chorób, od fazy 1. kolanka (BBCH 31) do końca fazy kwitnienia (BBCH 69).

Amistar Gold Max jest także produktem wygodnym w dawkowaniu i użyciu. W niemal wszystkich uprawach stosuje się go w dawce 1 l/ha. Gotowa formulacja, dzięki której nie ma konieczności mieszania produktu z innymi preparatami, zapewnia duży komfort stosowania. Ponadto zawarty w preparacie difenokonazol pozwala na zmianę użycia triazolu w sekwencji zaplanowanych zabiegów, co jest nie bez znaczenia w budowaniu strategii antyodpornościowej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.