Fruixi – warzywa i owoce na telefon

Oryginalną inicjatywę wdrożyły ostatnio władze miejskie Montrealu. Chętni na świeże warzywa i owoce będą mogli nabyć świeże produkty na terenie miasta – w parkach i na zielonych skwerach, po wykonaniu jednego telefonu.

Pomysł nazwany Fruixi zakłada użycie skuterów i rowerów, które będą miały na tylnych miejscach małe stragany przeznaczone na przewóz ok. 150 kg świeżych owoców i warzyw.
Fruixi będzie działało w ten sposób, że każdy mieszkaniec metropolii przebywający w zielonych kwartałach miasta przy użyciu telefonu komórkowego będzie mógł zamówić dostawę świeżych artykułów na miejsce swojego pobytu. Usługa potrwa do października bieżącego roku od piątku do poniedziałku w godzinach 10:00 -20:00 wieczorem. Będzie dostępna w 12 parkach dzielnicy Ville-Marie oraz w trzech parkach Plateau Mont-Royal.
Władze miejskie Montrealu mają nadzieję, że usługa ta skłoni mieszkańców do spożywania większych porcji owoców i warzyw, a przy okazji będzie promowała lokalnych producentów.

Źródło: www.fructidor.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności