Franczyza – pomysł na biznes

Z Rafałem Kociszewskim rozmawiamy o nowo otwartym w Kłódce koło Rogóźna sklepie marki GRENE.

Proszę przybliżyć swoją osobę. Czym się Państwo zajmujecie na co dzień, czy wcześniej prowadziliście jakąś działalność?
Wraz z żona wychowywaliśmy się w rodzinach mocno związanych z rolnictwem. Nasze korzenie i przywiązanie do tego rodzaju pracy było tak silne, iż sami podjęliśmy to wyzwanie. Znamy doskonale zagadnienia i dylematy związane z brakiem części do maszyn zachodnich. Prowadzimy od wielu lat sprzedaż używanych maszyn, głównie sprowadzanych z zachodu. Widząc dynamiczny rozwój maszyn i urządzeń na Polskim rynku rolniczym, postanowiliśmy sprostać oczekiwaniom, jak i potrzebom naszych klientów.

Co zadecydowało, że zainteresowali się Państwo marką GRENE i zdecydowali się na rozpoczęcie działalności franczyzowej pod tym szyldem?
Nasza przygoda z GRENE zaczęła się w ubiegłym roku gdy wybraliśmy się na targi AGRO-SHOW w Bednarach. Po tej wizycie powstała wizja otwarcia własnego sklepu. Po bliższym zapoznaniu się z bogatą ofertą i możliwościami firmy, która jest obecnie postrzegana jako lider zaopatrzenia technicznego rolnictwa, nie mieliśmy już żadnych wątpliwości i wraz z żoną podjęliśmy decyzje o podpisaniu umowy franczyzowej z firmą GRENE.
Jednym z głównych kryteriów decydujących o możliwości otwarcia przedstawicielstwa marki GRENE było zapewnienie właściwego lokalu, którym szczęśliwie dysponowaliśmy już wcześniej.

Jak ocenicie Państwo wsparcie ze strony GRENE jako Franczyzodawcy? W jakim zakresie otrzymaliście Państwo wsparcie przed otwarciem (np. wsparcie merytoryczne, wyposażenie sklepu, szkolenia, marketing)?
Franczyzodawca zapewnił szybkie ustawienie wyposażenia, rozlokowanie towaru, jak również pakiet szkoleń, które prowadziła miła i profesjonalna kadra. Możliwość współpracy pozwoliła nam w błyskawiczny sposób rozpocząć działalność pod szyldem silnej marki GRENE. Będziemy wspólnie z firmą GRENE dążyć do rozwoju, promowania i budowania silnej pozycji marki. Chcemy by nasi klienci odczuli na własnej skórze motto, które jest przyświeca firmie jesteś w dobrych rękach”.

Proszę przybliżyć markę GRENE, coś o firmie i co oferuje?
Historia firmy zaczyna się w 1915 r. w miasteczku Skjern w Danii. Wtedy jej założyciel Chr. C. Grene rozpoczął samodzielną działalność jako hurtowy sprzedawca artykułów do produkcji rolnej. Grene buduje pozycję lidera branży technicznego wyposażenia rolnictwa na polskim rynku już od 15 lat. Początkowo działalność firmy skupiała się głównie na sprzedaży części zamiennych do polskich ciągników i maszyn rolniczych. Z czasem oferta została znacznie rozszerzona. W chwili obecnej części zamienne do ciągników i maszyn nadal są sztandarowym produktem oferowanym przez GRENE, coraz więcej miejsca w ofercie zajmują: części do ciągników i maszyn zachodnich, artykuły do produkcji zwierzęcej, drobny sprzęt , artykuły gospodarcze i narzędzia , najwyższej jakości specjalistyczna odzież ochronna dla rolników oraz pracowników dużych przedsiębiorstw rolnych i przemysłowych, hydraulika siłowa , artykuły dla konia i jeźdźca oraz stosunkowo młoda dziedzina hobby czyli artykuły dla kotów i psów.
Źródło: GRENE