fbpx
Strona głównaFirmy i produktyFosfoPower - nowy preparat uwalniający niedostępny fosfor z gleby

FosfoPower – nowy preparat uwalniający niedostępny fosfor z gleby

FosfoPower to nowy preparat produkcji znanej marki Bio-Lider, przekształcający nieprzyswajalne formy fosforu do postaci łatwo dostępnych dla roślin, który od lipca znajduje się w ofercie Procam.

FosfoPower zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii PSB (Phosphorus Solubilizing Bacteria) o wysokiej koncentracji, nie mniejszej niż 1 x 109 jtk/g, wytwarzające m.in. kwasy organiczne oraz enzymy, które efektywnie rozpuszczają trudnodostępne formy fosforu z glebowych zasobów organicznych i nieorganicznych. Dzięki temu rośliny są w stanie z powodzeniem pobierać nawet te cząsteczki fosforu, które normalnie nie byłby dla nich dostępne.

Co za tym idzie, stosowanie takiego preparatu zmniejsza zapotrzebowanie, w zależności od zasobności gleby, na stosowanie fosforowych nawozów mineralnych, w końcu dodatkowy fosfor nie będzie potrzebny w tak dużych ilościach, kiedy umożliwimy roślinom skuteczny pobór tego, który już jest ich zasięgu. Dodatkowo, nadwyżki, które powstają w procesach syntezy i rozpadu związków fosforowych, również mogą być wykorzystane przez rośliny, zatem, poza fosforem roślina uzyskuje też inne cenne składniki, które wcześniej nie były dla niej dostępne.

Wysoka przyswajalność fosforu przez rośliny daje zwiększoną efektywnością mineralnego nawożenia fosforowego, wpływa korzystnie na wzrost i rozwój rośliny, tym samym zwiększając jej plonowanie.

Zaaplikowanie FosfoPower pozwala uwolnić i udostępnić roślinom do 45 kg P2O5/ha. Produkt  stosujemy w dawce 100 g/ha, przy użyciu 200-400 l wody, w formie oprysku doglebowego lub nalistnego w początkowych fazach rozwojowych roślin. Dla uzyskania najlepszych efektów preparat należy stosować w późnych godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy wilgotność powietrza jest najwyższa.

Należy pamiętać, że w zależności od rodzaju uprawy stosowanie FosfoPower może być skuteczniejsze w różnych momentach okresu wegetacyjnego.

  • Uprawy polowe – zalecane stosowanie przedsiewne w formie oprysku doglebowego – w czasie wegetacji: po siewie, po wschodach, w fazie krzewienia, a wiosną bezpośrednio po ruszeniu wegetacji w formie oprysku nalistnego.
  • Sady i jagodniki – pryskamy wraz z początkiem wiosennej wegetacji, w pasie herbicydowym.
  • Warzywa – aplikujemy przedsiewnie lub przed wysadzeniem w formie oprysku doglebowego lub w dowolnej fazie aktywnego wzrostu w formie oprysku nalistnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.