fbpx
Strona głównaPozostałeNarzędziaFliz - tani, skuteczny i wytrzymały sposób zabezpieczenia słomy. Ile kosztuje?

Fliz – tani, skuteczny i wytrzymały sposób zabezpieczenia słomy. Ile kosztuje?

Magazynowanie słomy pod dachem ze względu na jej objętość stanowi w wielu gospodarstwach spory problem. Alternatywą może być okrywanie stogów ustawionych na polu za pomocą specjalnych plandek z flizu.

Żniwa to oczywiście nie tylko ziarno, ale i duże ilości słomy potrzebnej do utrzymania zwierząt gospodarskich. Niestety nie każde gospodarstwo dysponuje dużymi, zadaszonymi magazynami, a przechowywanie słomy bez żadnego okrycia na zewnątrz sprawia, że może ona ulec zniszczeniu.

Od kilku jednak już lat na rynku dostępne są specjalne plandeki wykonane z flizu, który pozwala oddychać słomie, ale jednocześnie nie pozwala na dostanie się wody do tak składowanego materiału, co pozwala na utrzymanie go w dobrej jakości przez długi czas. Materiał ten jest odporny na promieniowanie UV, a jego wytrzymałość oceniana jest na 5-7 sezonów.

Jest to również bardzo korzystna alternatywa cenowa dla chociażby hali łukowej budowanej specjalnie do przechowywania słomy. Najmniejsze plandeki z flizu o wymiarach 15,8×10,4 m kosztują w granicach 1200-1250 zł, średniej wielkości plandeka o wymiarach 10,4×25 m to koszt ok. 1700 zł, a największe o wymiarach 13×25 m kosztują w granicach 2200-2300 zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.