Firmy KUHN i RAUCH zacieśniają współpracę

Firmy KUHN i RAUCH zdecydowały się na zacieśnienie współpracy, by w większym stopniu sprostać wyzwaniom wynikającym z obecności na rynkach międzynarodowych. BUCHER INDUSTRIES, spółka macierzysta firmy KUHN, dokonuje zakupumniejszościowych udziałów w firmie RAUCH Landmaschinenfabrik GmbH. Transakcja tanadal oczekuje na akceptację przez zarządy niemieckich spółek konkurencyjnych.

To kolejny krok we współpracy, jaka od kilku lat z powodzeniem łączy firmy KUHN i RAUCH. Rozpoczęła się ona od sprzedaży i dystrybucji rozsiewaczy nawozów zaprojektowanychi wyprodukowanych przez firmę RAUCH na rynek francuski i inne rynki zagraniczne.Obecnie ważnym obszarem współpracy między firmami RAUCH i KUHN jest równieżprodukcja siewników pneumatycznych.

Organizacja, system zarządzania oraz sieci dystrybucji obu firm pozostaną niezmienione.Sieć dystrybucji firmy KUHN, działająca na pięciu kontynentach, stanowi solidną podstawędla skutecznej promocji produktów w przyszłości.

Pomimo recesji sprzedaż produktów firmy RAUCH Landmaschinenfabrik osiągnęła wartość41,8 mln euro w roku finansowym 2009/2010 (kończącym się 31 lipca 2010 r.) Firma RAUCHzatrudnia 300 osób. We wrześniu 2009 r. wszystkie zakłady produkcyjne zostałyprzeniesione w jedno miejsce, jakim jest nowoczesny zakład w Baden Airpark.

Grupa KUHN jest czołowym producentem maszyn rolniczych, wyspecjalizowanymw produkcji uprawowych, siewników, maszyn zielonkowych, maszyn do przygotowywania izadawania paszy oraz ścielenia słomą. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się we Francji,Holandii, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Zyski ze sprzedaży netto w 2009 r. wyniosły630 milionów euro. Firma KUHN zatrudnia na całym świecie 3150 pracowników.