Firma New Holland zdobywa dwa wyróżnienia GOOD DESIGN™ w roku 2009

Firma New Holland Agriculture po raz kolejny potwierdziła swoją pozycję lideraw dziedzinie projektowania maszyn rolniczych, zdobywając w roku 2009 dwa prestiżowe wyróżnienia GOOD DESIGNTM. Kompaktowy ciągnik Boomer 8N oraz podłokietnik SideWinderTM II zostały wyróżnione przez chicagowskie muzeum architektury i projektowania The Chicago Athenaeum oraz Europejskie Centrum Studiów Architektonicznych, Artystycznych, Projektowych i Urbanistycznych.

To wyróżnienie, w tym roku przyznane po raz 59-ty, uznawane jest za najstarszy i cieszący się największym uznaniem program w dziedzinie doskonałości projektowej na całym świecie. W tegorocznej edycji przedstawione zostały projekty pochodzące z 48 krajów i różnych dziedzin, począwszy od elektroniki, poprzez meble, a na medycynie skończywszy. Firma New Holland zwyciężyła w kategorii transportu i okazała się jedynym producentem maszyn rolniczych, który otrzymał jedną z tych prestiżowych nagród, pośród zwycięzców w pozostałych kategoriach znalazły się takie renomowane marki jak Apple i Bosch. Wyróżnienie GOOD DESIGN może iść tylko w jednym kierunku”, oświadczył Christian K. Narkiewicz-Laine, Prezes muzeum The Chicago Athenaeum. “[…] GOOD DESIGN jest iście globalnym przedsięwzięciem o fenomenalnych proporcjach, kontynuował swą wypowiedź. GOOD DESIGN 2009 jest programem o najsilniejszej pozycji, w którym uczestniczy największa do tej pory liczbą firm i w którym wyróżnione zostały najlepsze oraz najistotniejsze projekty. To może być początek sygnalizujący, iż firmy i projektanci zmieniają kierunek swoich działań, zwracając się ku bardziej zrównoważonym i oszczędnym projektom, rezygnując z nadmiaru blichtru i ekstrawagancji [..].” Filozofia, którą firma New Holland wzięła sobie do serca podczas prac nad swoimi najnowszymi innowacyjnymi i efektywnymi produktami.

Boomer 8N: awangardowa technologia w opakowaniu retro

Idealne połączenie stylizacji retro oraz nowoczesnej technologii przyniosło ciągnikowi Boomer 8N jedną z najbardziej pożądanych nagród. To kolejny wyraz uznania dla tego ciągnika, który zdobył już w roku 2009 nagrodę AE50 przyznawaną przez ASABE (American Society of Agricultural and Biological Engineers) za najbardziej innowacyjne produkty. Ponadczasowy projekt klasycznego ciągnika 8N stanowił inspirację podczas prac nad tym nowoczesnym majstersztykiem. Ciągnik Boomer 8N idealnie nadaje się do pielęgnacji zieleni lub prac polowych i rolnych prowadzonych na niewielką skalę, odznacza się przy tym wyjątkową łatwością obsługi dzięki wielokrotnie nagradzanej bezstopniowej przekładni napędowej EasyDriveTM. Jego imponująca konstrukcja odznacza się podwoziem w kolorze intensywnej czerwieni z klasyczną szarą maską i błotnikami, co nadaje mu wygląd oryginalnego modelu 8N. Cyfrowy wyświetlacz z chromowanymi wykończeniami, których nie spotyka się w innych ciągnikach oraz całkowicie zintegrowane reflektory przednie stwarzają wrażenie wytrzymałości i siły. Właściciele mogą również dostosować ciągnik do własnych wymogów dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji. Wybór jest naprawdę imponujący – począwszy od chromowanej rury wydechowej poprzez różne naklejki, a skończywszy na opcjonalnym daszku. Jednym słowem, Boomem 8N idealnie sprawdza się zarówno podczas koszenia przydomowego trawnika, jak i podczas cięższych prac w gospodarstwie rolnym.

Podłokietnik SideWinderTM II – funkcje podłokietnika zapewniają intuicyjne sterowanie

Podłokietnik SideWinderTM II opracowany przez firmę New Holland i zastosowany
w wielokrotnie nagrodzonych seriach ciągników T6000 oraz T7000, został po raz kolejny uznany za punkt odniesienia pod względem innowacyjnego projektu,
a wcześniej otrzymał prestiżową nagrodę “Złoty Ciągnik za Rozwiązania Konstrukcyjne 2010TM” na wystawie Agritechnica 2009, najważniejszych europejskich targach rolniczych organizowanych w Niemczech. Model T7000 Auto CommandTM zwyciężył również w kategorii “Ciągnik roku” głosami jury składającego się z ponad 20 wybitnych europejskich dziennikarzy specjalizujących się w tematyce rolnej. Firma New Holland we współpracy z Centrum Stylu Fiat zaprojektowała ten intuicyjny i ergonomiczny podłokietnik w oparciu o opinie i sugestie swoich własnych klientów. Zainspirowany nagrodzonymi rozwiązaniami sterowniczymi zastosowanymi uprzednio w kombajnie do zbioru pasz FR9000 oraz kombajnie CR9090, umożliwia natychmiastowy dostęp do większości głównych funkcji na dźwigni sterowniczej CommandGripTM, takich jak m.in. wybór kierunku jazdy, programowanie i regulacja prędkości, system prowadzenia automatycznego IntelliSteerTM, ponadto operatorzy mogą również korzystać z ekranu dotykowego IntelliViewTM III. Jest to pierwszy monitor na rynku, w którym zintegrowane zostały elementy sterownicze ciągnika i jego narzędzi, dzięki czemu wszystkie informacje dostępne są w zasięgu ręki operatora, co pozwala zwiększyć produktywność, a równocześnie zmniejszyć zmęczenie operatora. SideWinder II uzyskał również prestiżowe wyróżnienie AE50 oraz jedną z nagród przyznawanych na hiszpańskiej wystawie FIMA.