Firma New Holland oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego Juventus

28 marca 2007 r. spółki Fiat S.p.A. i Juventus Football Club S.p.A. poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego, na mocy którego Grupa Fiat stanie się oficjalnym sponsorem klubu Juventus we wszystkich występach w okresie od 1 lipca 2007 r. do 30 czerwca 2010 r.

Spółka Juventus Football Club S.p.A. zarządza jednym z najbardziej znanych na arenie międzynarodowej zawodowych klubów piłkarskich, który może poszczycić się około 43 milionami kibiców w Europie, spośród których 13,2 miliona mieszka we Włoszech.Osiągnięcia sportowe drużyny w ubiegłych latach miały duży wpływ na wzrost reputacji i prestiżu spółki, a nazwa Juventus jest obecnie synonimem sukcesu, profesjonalizmu i tradycji.

Na mocy umowy na koszulkach zawodników we wszystkich meczach sezonu 2007/2008 pojawi się logo należącej do Grupy Fiat firmy New Holland, która działa w branży sprzętu rolniczego i budowlanego.Firma New Holland będzie sponsorem klubu przez okres 1 roku.

Zgodnie z warunkami listu intencyjnego Grupa Fiat będzie mogła korzystać z wizerunku klubu Juventus, łącznie z prawem do umieszczania znaków towarowych swoich marek na każdej części odzieży technicznej wszystkich zespołów klubu sportowego.
Ostateczna umowa na okres 3 lat zostanie podpisana 23 kwietnia 2007 r.

źródło: CNH Polska
opr. MS