Firma CNH powołała nowego prezesa firmy New Holland Agricultural

BURR RIDGE, ILLINOIS – firma CNH Global N.V. mianowała Barryego Englea (na zdjęciu) do objęcia kierownictwa nad firmą New Holland Agricultural Equipment S.p.A. z dniem 8 września. Engle obejmie stanowisko Prezydenta i Dyrektora Wykonawczego (Chief Executive Officer), którego obowiązki przez ubiegły rok były tymczasowo sprawowane przez Harolda Boyanovskyego, CNH Prezydenta i Dyrektora Wykonawczego (CEO) CNH.

Barry Engle ma bogate, międzynarodowe doświadczenie w zakresie zarządzania i może pochwalić się licznymi osiągnięciami. Mamy zaszczyt powitać go w naszej firmie,” powiedział Boyanovsky.

Engle pracuje w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego od roku 1992, zajmując od tego czasu liczne i ważne stanowiska w Ford Motor Company w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej i Azji. Ostatnio pełnił obowiązki Prezydenta oraz CEO w Ford of Canada. Wcześniej pełnił obowiązki General Managera w Ford Division Marketing w Stanach Zjednoczonych. Inne warte odnotowania stanowiska to Prezydent Ford of Brazil & Mercosul, General Manager w Worldwide Direct Market Operations (Światowy Marketing Bezpośredni), Dyrektor w North American Product Planning & Strategy (Planowanie i Strategia dot. Produktów na Amerykę Północną), General Marketing Manager w Parts & Service Division (Części i Serwis), Brand Strategy Manager w Mazda Motors Corp. oraz Strategic Planning Manager w Ford of Mexico. Engle opuścił Forda pod koniec lat 90-tych, aby zdobywać doświadczenie jako dealer marek Chrysler Plymouth Jeep w Salt Lake City, w stanie Utah, powracając po trzech latach.

Zanim trafił do przemysłu motoryzacyjnego, Engle pełnił stanowiska w dziedzinie finansów i marketingu w branży spożywczej, w firmach zajmujących się produkcją towarów pakowanych. Pracował dla General Mills, Inc. od 1987 do 1989 oraz Nabisco Brands, Inc. od 1989 do 1990. W 1991 roku pracował w Biurze Politycznym Białego Domu.

Engle posiada dyplom Bachelor of Arts Uniwersytetu Brigham Young oraz dyplom Master of Business Administration Szkoły Wharton Uniwersytetu Pennsylvania (USA).

opr. MS/Wrp.pl