Fiński Avant, powołał przedstawicielstwo w Polsce

Fiński producent miniładowarek teleskopowych Avant, postanowił utworzyć w Polsce swoje przedstawicielstwo. Tak, w dniu 1 marca, powstała spółka Avant Polska. Firma ma za zadanie zorganizowanie rodzimej sieci sprzedaży. Do końca roku 2008 Avant Polska planuje sprzedać 200 sztuk maszyn.

Pierwsze maszyny marki Avant trafiły do Polski w 2005 roku. Od tamtej pory sprzedano ich ok. 300 sztuk. Na rodzimym rynku handlem tych maszyn zajmowało się kilku dilerów. Od tego roku głównym importerem fińskich ładowarek jest spółka Avant Polska z siedzibą w Przybysławicach (woj. małopolskie).

– Nowo powołana spółka, ma za zadanie zorganizowanie sieci sprzedaży w Polsce – mówi Andrzej Serafin, prezes spółki Avant Polska (na zdjęciu obok). Do roku 2008 chcemy sprzedać na nasz rynek ponad 200 maszyn. W zależności od modelu nasze ładowarki mogą unieść od 700 do 1 300 kg na wysokość od 210 do 280 cm. W ofercie mamy również ponad 80 typów narzędzi wymiennych m.in. różnego rodzaju przystawki przednie. To sprawia, że nasze maszyny są wielofunkcyjne.

W ofercie Avant Polska na rok 2008 pojawił się także nowy model ładowarki AVANT serii 500 (patrz zdjęcia) jest to maszyna bardzo podobna wymiarami do AVANT seria 600, o większym udźwigu, wysokości podnoszenia, ciężarze własnym, w porównaniu do jej poprzedniczki. Najważniejsze że ceny nowych 500″ pozostały na poziomie wycofanych już z produkcji, zasłużonych i bardzo popularnych “starych 500”.

Cechą podstawową mini ładowarek jest niewątpliwie łatwiejszy dojazd w trudniej przejezdne miejsca. Możliwość doboru wielu rodzajów przystawek przednich, sprawia, że ładowarki Avant mogą być użytkowane w gospodarstwach o różnych profilach produkcji. Ponadto każda maszyna jest konfigurowana w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.

Informacja o firmie:
Fiński Avant rozpoczął swoją działalność w 1995 roku produkując 70 maszyn rocznie. Dziś w fabryce Avanta powstaje tyle samo maszyn, ale w przeciągu jednego tygodnia. Stale rośnie również plan produkcyjny. W ubiegłym roku produkcja wyniosła 3, 5 tysiąca maszyn, a rok 2008 ma się zamknąć liczbą 4, 5 tysiąca. Znaczna część produkcji trafia do krajów Europy Zachodniej. W Danii sprzedawanych jest 500 sztuk ładowarek rocznie. W Finlandii prawie tysiąc. Wielofunkcyjne ładowarki Avanta znane i cenione są również w Niemczech i we Włoszech.

M. Simiński
Wrp.pl