Festyn promujący rolnictwo ekologiczne

W sobotę, 14 czerwca 2008 roku, na Rynku Mariensztackim w Warszawie, odbędzie się festyn promujący rolnictwo ekologiczne i jego produkty. Występy zespołów muzycznych, konkursy i degustacje smacznych ekologicznych potraw to tylko nieliczne atrakcje, które czekają na odwiedzających. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz radiowy Paweł Pawelec. N

Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do godziny 18:00. W programie przewidziano między innymi wspólne gotowanie z profesjonalnym kucharzem, który przyrządzać będzie potrawy z wykorzystaniem produktów ekologicznych, konkurs sms-owy sprawdzający wiedzę na temat żywności ekologicznej, konkurs kulinarny na smakowitą potrawę oraz ogromną edukacyjną grę planszową, w którą zagrać będą mogły całe rodziny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych: kolorowa dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżka na kucyku, kącik plastyczny oraz wesołe malowanie twarzy to niespodzianki przygotowane dla milusińskich. Uwieńczeniem imprezy będzie koncert zespołu Skaldowie”.

W spotkaniu uczestniczyć będą konsumenci, producenci i przetwórcy żywności ekologicznej, skupiające je organizacje, dystrybutorzy, pośrednicy i instytucje zaangażowane lub powiązane z tematyka rolnictwa ekologicznego. Nie zabraknie też przedstawicieli mediów.

Warto dodać, że zainteresowane osoby będą mogły zakupić produkty ekologiczne oraz oczywiście degustować w ich bogatym wachlarzu.

Festyn organizowany przez Komisję Europejską, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencję Rynku Rolnego, to element trzyletniej kampanii informacyjnej “Rolnictwo Ekologiczne”, której celem jest dostarczanie konsumentom i producentom informacji na temat korzyści płynących z rolnictwa ekologicznego, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, a także edukowanie doradców i producentów w zakresie ekologicznych metod produkcji rolniczej oraz zasad certyfikacji. Więcej informacji na temat samej kampanii można znaleźć na stronie: www.rolnictwoekologiczne.org.pl

opr. MS, Wrp.pl