Festiwal Ogrodowych Inspiracji

Pod patronatem Wiadomości Rolniczych Polska Centralna Biblioteka Rolnicza wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Twórców Ogrodów organizuje w dniach 24 maja – 5 czerwca w swojej siedzibie w Warszawie (Krakowskie Przedmieście) organizuje Festiwal Ogrodowych Inspiracji.

24 maja – 5 czerwca 2016 r.
Wystawa „Inspiracje-Aranżacje”

Podczas Festiwalu będzie można zobaczyć sześć wyjątkowych aranżacji ogrodowych, każda o powierzchni ok. 13 m2. Stworzą je laureaci trzech edycji konkursów „Inspiracje-Aranżacje”, którego finał co roku ma miejsce podczas Targów Gardenia w Poznaniu. Architekci krajobrazu oraz profesjonalni ogrodnicy w swoich pokonkursowych założeniach nie tylko spróbują je odtworzyć ale i zaprezentują nowe pomysły na kwiatowe kompozycje. Prezentacji ogrodów, będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna przedstawiająca najciekawsze aranżacje ogrodowe z wszystkich edycji konkursu.

Wystawa „Cztery pory roku w ogrodzie”
Wystawa fotograficzna przygotowana przez Arboretum Trojanów przedstawiająca piękno polskiego ogrodu o każdej porze roku. Uwiecznione na fotografiach kompozycje traw i bylin pokażą widzom, że w naszym klimacie atrakcyjnymi roślinami możemy cieszyć się przez cały rok. Autorami fotografii są uznane fotografki: Magda Wasiczek oraz Joanna Stoga.
24 maja 2016 r.

Seminarium „Ogrodowe inspiracje-aranżacje” (godz. 11:00 – 16:00)
Skierowane jest dla wszystkich miłośników ogrodów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Podczas seminarium architekci krajobrazu i profesjonalni ogrodnicy podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem. Seminarium będzie miało formułę otwartych wykładów, co oznacza, że każdy będzie mógł przyjść na dowolny wykład i wysłuchać interesującego go tematu.

Pokaz sprzętów i urządzeń do prac w ogrodzie (godz. 10:00)

1 czerwca 2016 r.
Wykład „Hortiterapia – jak w mieście żyć bliżej natury?” (godz. 12:00 – 13:30)

Prezentacja multimedialna skierowana głownie dla seniorów. Odpowie słuchaczom na pytania, czym jest hortiterapia i jaki wpływ ma na zdrowie oraz wskaże, że w każdym wieku można się rozwijać i wprowadzać w życiu zmiany. Prelekcje na ten temat wygłoszą przedstawicielki Inicjatywy Hortiterapeutycznej „Ogród Leczy”.

Warsztaty dla dzieci „Lubimy poziomki” (godz. 10:00)
W trakcie zajęć dzieci poznają budowę poziomki, dowiedzą się skąd pochodzi, gdzie rośnie, jakie ma owoce. Każde dziecko będzie mogło przygotować własną rozsadę, posadzić ją w pojemniku i zabrać ze sobą. Gdy poziomka już zaowocuje dzieci będą mogły spróbować jak smakuje. Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I-III).

2 czerwca 2016 r.
Konferencja „Trendy urządzaniu ogrodów i terenów zieleni” (godz.10:00-15:00)

W programie konferencji przykłady najciekawszych aranżacji ogrodów z kraju i ze świata, przegląd nowoczesnych technologii w architekturze krajobrazu, współczesne elementy architektury i zieleni w zabytkowych założeniach ogrodowych oraz dobór roślin do całorocznych założeń ogrodowych uwzględniający polskie warunki klimatyczne. Na to wydarzenie zapraszamy profesjonalistów – architektów krajobrazu, ogrodników i zarządców terenów zieleni. Wstęp na konferencję wymaga zgłoszenia.

Pokaz sprzętów i urządzeń do prac w ogrodzie (godz. 10:00)

Warsztaty „Zaprojektuj swój ogród” (godz. 15:00 – 18:00)
Agnieszka Hubeny-Żukowska (Pracownia Sztuki Ogrodowej, Bliziny), laureatka prestiżowych branżowych nagród z dziedziny projektowania ogrodów, poprowadzi warsztaty, na których będzie udzielać rad i wskazówek związanych z urządzaniem ogrodów. Pod jej okiem uczestnicy warsztatów będą mogli zaplanować swój idealny ogród. Na zajęcia zapraszamy ogrodników-amatorów. Wstęp na warsztaty wymaga zgłoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności