fbpx

Festiwal Nauki

Czy można nauczyć się żyć z powodziami? Czy gaz łupkowy jest szansą dla Polski? W jaki sposób wykrywani są seryjni zabójcy? Ile kosztuje kultura? Co widzi nasz mózg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będą mogły poznać osoby, które wezmą udział w tegorocznych zajęciach w ramach XIV Festiwalu Nauki, który rozpoczyna się w najbliższą sobotę w Warszawie. Impreza potrwa do 27 września.

Organizatorzy przygotowali ponad 550 warsztatów, wykładów, debat, pokazów i wystaw. Bogaty i urozmaicony program warszawskiej imprezy składa się z dwóch bloków: lekcyjnego i części otwartej dla wszystkich. W programie festiwalu znalazły się zagadnienia budzące w ostatnim czasie największe zainteresowanie opinii publicznej, m.in. kwestie związane z komórkami macierzystymi i biologią syntetyczną oraz nanotechnologiami.
Jak zapewniali organizatorzy Festiwalu, program opracowano tak, by mogły z niego skorzystać osoby w każdym wieku. Organizowany od kilku lat Festiwal Nauki Małego Człowieka” będzie w tym roku okazją m.in. do wykształcenia nawyków zdrowego żywienia. Dzieci będą mogły również zobaczyć, jak wyglądają ich narządy, od leśników dowiedzą się natomiast jak żyje las i jego mieszkańcy.
Dorośli pasjonaci nauki będą mogli, jak co roku, wziąć udział w debatach głównych Festiwalu. W tym roku będą one poświęcone: ważnym zjawiskom fizycznym m.in. ciemnej materii i ciemnej energii, młodzieży, czerpiącej wiedzę o świecie głównie z internetu, przemianom jakie zaszły w Polsce w ostatnich 20 latach i obrazowi śmierci w polskiej kulturze.

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, ale na część zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl

Wrp.pl na podst. www.naukawpolsce.pap.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.