Ferma Świń i Drobiu

Przed nami dwunasta już edycja targów Ferma Świń i Drobiu, która tradycyjnie odbędzie się w Hali Arena w Poznaniu w dniach 24-26 kwietnia 2009 r. W tym roku targom towarzyszyć będzie również nowa propozycja – Krajowe Targi Energii Odnawialnej w Rolnictwie AgroEnergia. N

Targi Ferma Świń i Drobiu, których głównym organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich, to dziś jedna z ważniejszych imprez wystawienniczych dla producentów rolnych w Polsce. Rokrocznie wystawę odwiedza kilkanaście tysięcy zwiedzających, a swoją ofertę prezentuje kilkaset firm.

Tradycyjnie już w programie targów dużą wagę przywiązuje się do seminariów i spotkań naukowych. Program wykładów podzielony jest na dwa fora tematyczne – trzodowe i drobiarskie. Oprócz tego, sobota poświęcona jest także na seminaria w ramach tzw. salonu weterynaryjnego Sal-Wet”.

W tym roku targom towarzyszyć będą, oprócz Wystawy Drobiu Ozdobnego, I Krajowe Targi Energii Odnawialnej w Rolnictwie pod nazwą AgroEnergia. To nowa propozycja dla rolników, którzy szukają alternatywnych dochodów, albo – po prostu – chcą zaoszczędzić. Podczas targów odbędzie się konferencja, na której najlepsi specjaliści instytucji i uczelni w Polsce opowiedzą o możliwościach wykorzystania energii odnawialnej przy modernizacji i unowocześnianiu gospodarstw. Nie zabraknie również tematów związanych z aktualnie obowiązującymi przepisami i możliwościami dofinansowania tego typu przedsięwzięć. Współorganizatorem merytorycznym konferencji jest Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie Oddział w Poznaniu.

Szczegóły oraz program targów znajdują się na stronie internetowej: www.targiferma.com.pl

Wiadomości Rolnicze Polska zapraszają również na swoje stoisko nr 21 (płyta główna hali Arena).

MS/Wrp.pl