fbpx
Strona głównaPozostałeFerma Świń i Drobiu w Arenie

Ferma Świń i Drobiu w Arenie

Dziś, tj. 18 kwietnia br., rozpoczęły się XI Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu. Udział w imprezie zapowiedziało kilkaset firm. Organizatorzy spodziewają się ok. 20 tysięcy zwiedzających. Patronat naukowy nad imprezą objęła Akademia Rolnicza w Poznaniu. Głównym organizatorem targów jest Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich. N

Ferma Świń, bo tak w skrócie nazywane jest to wydarzenie, to nie tylko okazja to zapoznania się z najnowszą ofertą rynku skierowaną do producentów trzody chlewnej. To także okazja do dyskusji na temat aktualnej sytuacji w tej branży. W programie, oprócz typowo naukowych wykładów i seminariów, znajduje się także kilka punktów dotyczących nowych propozycji ustawowych, które mają znormalizować trudną sytuację na rynku trzody. W pierwszy dzień trwania imprezy w ramach Forum Trzodowego, zwiedzający będą mogli wysłuchać referatów na temat zatwierdzonego kilkanaście dni temu przez rząd programu zwalczania choroby Aujeszkyego. Na program ten zarezerwowano w budżecie państwa prawie 350 mln złotych. Brak tego programu w Polsce uniemożliwiał sprzedaż żywca wieprzowego do krajów Europy Zachodniej.
Ciekawie zapowiadają się także referaty, które zostaną zaprezentowane w ramach Salonu Weterynaryjnego Sal-Wat”.

Oczywiście targi to także impreza skierowana dla producentów drobiu. Dla zainteresowanych tą branżą również przygotowano szereg atrakcji. W hali namiotowej odbędzie się Wystawa Drobiu, Ptactwa Ozdobnego, Wodnego i Ptactwa Łownego.

Na targach obecne będzie także wydawnictwo Wiadomości Rolnicze Polska. Nasze stoisko znajdziecie Państwo przy wejściu A do hali Arena. Zapraszamy także do brania udziału w konkursie, w którym każdego dnia o godz. 14.30 na stoisku integracyjnych (po środku hali), można wygrać m. in. komputer multimedialny, a także prenumeratę pism rolniczych, w tym 12 kolejnych nr miesięcznika Wiadomości Rolnicze Polska.

Oprócz Krajowego Stowarzyszenia Promocji Obszarów Wiejskich, organizatorami imprezy są: Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody ChlewnejPolsus””, Wielkopolski Związek Producentów Trzody Chlewnej, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, Krajowa Rada Drobiarstwa, Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych.

Targi można zwiedzać w piątek i sobotę (18 i 19 kwietnia) od godz. 10.00-17.00 i w niedzielę od godz. 10.00 do 15.30.

MS
Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.