fbpx

Ferma Świń i Drobiu w Arenie

Dziś, tj. 18 kwietnia br., rozpoczęły się XI Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu. Udział w imprezie zapowiedziało kilkaset firm. Organizatorzy spodziewają się ok. 20 tysięcy zwiedzających. Patronat naukowy nad imprezą objęła Akademia Rolnicza w Poznaniu. Głównym organizatorem targów jest Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich. N

Ferma Świń, bo tak w skrócie nazywane jest to wydarzenie, to nie tylko okazja to zapoznania się z najnowszą ofertą rynku skierowaną do producentów trzody chlewnej. To także okazja do dyskusji na temat aktualnej sytuacji w tej branży. W programie, oprócz typowo naukowych wykładów i seminariów, znajduje się także kilka punktów dotyczących nowych propozycji ustawowych, które mają znormalizować trudną sytuację na rynku trzody. W pierwszy dzień trwania imprezy w ramach Forum Trzodowego, zwiedzający będą mogli wysłuchać referatów na temat zatwierdzonego kilkanaście dni temu przez rząd programu zwalczania choroby Aujeszkyego. Na program ten zarezerwowano w budżecie państwa prawie 350 mln złotych. Brak tego programu w Polsce uniemożliwiał sprzedaż żywca wieprzowego do krajów Europy Zachodniej.
Ciekawie zapowiadają się także referaty, które zostaną zaprezentowane w ramach Salonu Weterynaryjnego Sal-Wat”.

Oczywiście targi to także impreza skierowana dla producentów drobiu. Dla zainteresowanych tą branżą również przygotowano szereg atrakcji. W hali namiotowej odbędzie się Wystawa Drobiu, Ptactwa Ozdobnego, Wodnego i Ptactwa Łownego.

Na targach obecne będzie także wydawnictwo Wiadomości Rolnicze Polska. Nasze stoisko znajdziecie Państwo przy wejściu A do hali Arena. Zapraszamy także do brania udziału w konkursie, w którym każdego dnia o godz. 14.30 na stoisku integracyjnych (po środku hali), można wygrać m. in. komputer multimedialny, a także prenumeratę pism rolniczych, w tym 12 kolejnych nr miesięcznika Wiadomości Rolnicze Polska.

Oprócz Krajowego Stowarzyszenia Promocji Obszarów Wiejskich, organizatorami imprezy są: Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody ChlewnejPolsus””, Wielkopolski Związek Producentów Trzody Chlewnej, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, Krajowa Rada Drobiarstwa, Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych.

Targi można zwiedzać w piątek i sobotę (18 i 19 kwietnia) od godz. 10.00-17.00 i w niedzielę od godz. 10.00 do 15.30.

MS
Wrp.pl

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner