Ferma Bydła w Poznaniu

W dniach 22-24 lutego na terenie poznańskiej hali Arena odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Ferma Bydła. Impreza skierowana głównie dla producentów bydła mlecznego i mięsnego, cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających i wystawców. N

Targi odwiedziło ok. 18 tys. osób. Byli to rolnicy praktycznie z całej Polski, ale przeważali goście z Wielkopolski i terenów ościennych. Impreza rośnie w siłę, a najlepszym dowodem na to jest wzrastająca z roku na rok ilość wystawców. W tym roku było ich ok. 180. Opinię o targach były różne. Większość firm wystawienniczych, z którymi rozmawiała redakcja było zadowolonych z przebiegu wystawy. Dopisali też klienci. Choć imprezy targowe w co raz mniejszym stopniu oznaczają konkretny biznes dla firm, to byli tacy, którzy dobili podczas wystawy konkretnego targu.

Targi w Arenie to tradycyjnie także wykłady. W tym roku można było łącznie wysłuchać 48 referatów. Wszystko w ramach Forum Hodowli Bydła oraz Produkcji Mleka i Żywca Wołowego oraz Konferencja Pasze Objętościowe – Najważniejsze w Żywieniu Bydła.””

Organizatorzy zadbali także o rozrywkę dla zwiedzających. Wszyscy, którzy prawidłowo wypełnili kupon na bezpłatnej karcie wstępu mieli okazję wygrać ciekawe nagrody. Jedną z nich była prenumerata miesięcznika Wiadomości Rolnicze Polska. Najwięcej emocji podczas konkursu pojawiało się przy losowaniu nagrody głównej – laptopa.

Nasze wydawnictwo oprócz sponoringu, uczestniczyło także w targach jako jeden z wystawców. Na stoisku oprócz możliwości zapoznania się z gazetą można było zdobyć ciekawe nagrody – m.in. atlasy chwastów i liczne gadżety WRP.<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/wrpnafarme-0802.JPG align=right width=200
Organizatorzy przyznali najlepszym w branży Złote Medale, a nowości na rynku wyróżniono Znakiem Nowości. Łącznie nagrodzono 65 firm, którym przyznano 53 Złote Medale i 35 Znaków Nowość VIII Międzynarodowych Targów “FERMA BYDŁA”. W skład Komisji Konkursowej weszli: prof. dr hab. Marian Lipiński – Akademia Rolnicza w Poznaniu oraz mgr inż. Kornel Pabiszczak i mgr inż. Grzegorz Wysocki – Wielkopolska Izba Rolnicza.
Lista nagrodzonych na www.targiferma.com.pl

Kolejną imprezą w poznańskiej Arenie, organizowaną przez Targiferma Sp. z o.o., będzie Ferma Świń i Drobiu, która odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia. Już dziś zapraszamy do udziału!

MS
WRP
redakcja@wrp.pl