FERMA 2014 zakończona sukcesem

Specjalistyczne Targi FERMA w Łodzi przyciągnęły 27 500 zwiedzających. Niszowe targi FERMA w Łodzi potwierdziły swój status najważniejszej platformy dla producentów bydła, świń i drobiu.

Zgodnie z danymi podanymi przez organizatora, DLG AgroFood, w dniach 28 lutego do 2 marca 2014, 27 500 specjalistów branży rolniczej odwiedziło Atlas Arenę w Łodzi. Odpowiada to wzrostowi o równe 10% w stosunku do ubiegłorocznej imprezy. 
220 wystawców z 8 państw na powierzchni 10 000 metrów kwadratowych to kolejny rekord targów. Stoiska znajdowały się wewnątrz hali, natomiast przed nią można było podziwiać maszyny rolnicze na wolnym powietrzu i w hali namiotowej. 
Program fachowy z pięćdziesięcioma wykładami tak znanych ekspertów, jak: prof. Z. Kowalski, prof. Z. Pejsak. prof. J. Twardoń, prof. A. Rutkowski zgromadził rzesze głodnych wiedzy rolników. Szczególnie oblegane były panele dyskusyjne: „ Kwoty mleczne“, „Stosowanie leków weterynaryjnych w hodowli trzody chlewnej“ i debata z udziałem Pani Wiceminister Krystyny Gurbiel „PROW na lata 2014-2020“.
Inni goście honorowi, którzy zaszczycili FERMĘ 2014 to Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezydent Łodzi Pani Hanna Zdanowska.
Targi FERMA mają długą tradycję: siedemnaście lat temu Pan Stanisław Brodziak stworzył targi dla hodowców świń i drobiu w Poznaniu, trzy lata później swe progi otworzyły targi dla producentów i hodowców bydła. W roku 2011 DLG AgroFood sp. z o.o. stało się partnerem strategicznym i spowodowało połączenie obu imprez i przeniesienie ich do Łodzi. W roku 2013 projekt został zakupiony przez DLG International GmbH.
Wychodząc naprzeciw potrzebom wystawców i zwiedzających w wyniku dynamicznego rozwoju Targów FERMA, w przyszłym roku odbędą się one w nowym obiekcie wystawienniczym EXPO ŁÓDŹ w dniach 20-22 lutego 2015. 
DLG AgroFood