Farmtrac z nową serią dla warzywnictwa

Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o., producent ciągników rolniczych z Mrągowa, wprowadził na rynek nową linię produktową, pod nazwą MIE.TEc, dedykowaną warzywnictwu.

Farmtrac oferuje 3 nowe ciągniki, wykonane na  bazie znanych dotychczas modeli: 48-konnego Farmtrac 555 DT, 75-konnego Farmtrac 675 DTN i 86-konnego Farmtrac 685 DT Europeline.
Ciągniki wyróżnia unikatowy design, w tym żywy, zielony kolor. Standardowo są one wyposażone są w wąskie koła do upraw międzyrzędowych. W standardzie ciągnik wyposażony jest w kamerę i monitor, umożliwiające obserwację pracy maszyn towarzyszących.
48-konny Farmtrac 555 DT napędza 3-cylindrowy silnik Forda, układ napędowy wyposażony jest w mechaniczną skrzynię biegów o ilości przełożeń 8/2. 75-konny Farmtrac 675 DTN i 86 konny Farmtrac 685 DT Europeline wyposażone są w silniki Perkins, układy napędowe firmy Carraro, z ilością przełożeń odpowiednio 12/12 i 24/24 i z rewersem.

Ze względu na dobrze dobrane układy przeniesienia napędu, ciągniki rozwijają prędkości pożądane w zastosowaniach warzywniczych, w przypadku Farmtrac 675 DTN minimalna prędkość to 0,5 km/h, z koeli model 685 DT osiąga minimalną prędkość 0,2 km/h.
Ciągniki MIE.TEc są już dostępne w punktach dealerskich Farmtrac, te i inne nowości będą prezentowane  na zbliżającej się Wystawie Agro Show w Bednarach – stoisko C201.

Renata Struzik, za: Farmtrac