Farmtrac święci triumfy i wprowadza na rynek nowe ciągniki

Farmtrac to największy polski producent ciągników. O jego randze i coraz większej popularności wśród rolników można było się przekonać, m.in. w ubiegłym roku. Już w lutym pojawi się nowa linia ciągników.

W 2014 roku Farmtrac odnotował wzrost sprzedaży o niecałe 31%. I był to prawie największy wzrost wśród czołowej piętnastki, wyprzedziła go tylko Kubota.

Przedstawialiśmy już na łamach Wiadomości Rolniczych Polska i na naszym portalu zestawienie najbardziej popularnych ciągników w Polsce w 2014 roku. Farmtrac w tej klasyfikacji był na 7. miejscu z wynikiem 614 sprzedanych sztuk, większym zainteresowaniem cieszyły się tylko maszyny zachodnich koncernów i czeskiego Zetora.

Farmtrac odnotował wzrosty we wszystkich segmentach mocy, w których jest obecny. Bezkonkurencyjny jest jednak w sprzedaży ciągników do 50KM (wzrost o 58%), bardzo dobrze wypadł też w segmencie 100-130 KM w którym jest najkrócej (+55%). W popycie na ciągniki o mocy 50-75 KM (+27%), model Farmtrac 675 DT jest numerem jeden wśród konkurentów, jednak jako marka jest zaraz za podium, na 4. miejscu.

Wśród krajowych producentów, Farmtrac jest bezkonkurencyjny, sprzedaje 63% całej krajowej sprzedaży polskich producentów, na drugim miejscu jest Ursus, na trzecim Farmer.

2015 rok to dla mrągowskiego producenta duża szansa na kolejne wzmocnienie marki – w lutym wprowadzi do sprzedaży nową linię ciągników: – Seria ciągników Heritage doskonale wpisuje się w naszą filozofię projektowania i obejmuje ciągniki o mocach od 50 do 75 KM. Znakiem szczególnym serii jest klasyczna stylistyka, podkreślona przez całkowicie metalową konstrukcję znakomicie oddającą ducha tych ciągników. Heritage to maszyny wyróżniające się prostotą konstrukcji i obsługi, oraz niskimi kosztami utrzymania i serwisu – zapowiada Andrzej Kubik, prezes spółki. Bezsprzecznie, zaletą nowych traktorów jest cena: za model 50-konny zapłacimy już prawie 40 tys. zł netto. Z kolei te o największej mocy to koszt 79 tys. zł netto. Jak podkreśla producent, to jedna z najciekawszych ofert na rynku, skierowana do rolników, którzy nie lubią przepłacać lub boją się ryzyka związanego z finansowaniem kosztownych maszyn. Aby zapewnić klientów o wysokiej jakości, Farmtrac udziela korzystnej gwarancji (24+12) miesięcy.

Renata Struzik, źródło: Farmtrac