Farmtrac 675 DT liderem po I półroczu

Farmtrac 675DT był w I półroczu 2011 roku najchętniej kupowanym przez polskiego rolnika ciągnikiem o mocy do 75 KM – wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Model ten jest najczęściej wybierany między innymi przez przez rolników z województwa mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego, wielkopolskiego i podlaskiego.
To kolejne z rzędu osiągnięcie tego modelu ciągnika. W tym roku został on oficjalnie mianowany tytułem Maszyna Roku 2011″ przez niezależny zespół inżynierów i profesorów z największych polskich placówek naukowych. W konkursie brane były pod uwagę praktycznie wszystkie aspekty ciągnika: od kosztów eksploatacji i stosunku ceny do jakości po niezawodność i bezpieczeństwo.

Zaprojektowany przez najlepszych polskich inżynierów i projektantów oraz wyposażony w silnik Perkinsa, układ napędowy Carraro, układ paliwowy Bosch oraz podnośnik Mita, Farmtrac 675 DT (DT oznacza napęd na 4 koła) wyróżnia się prostą, nieobciążoną nadmierną ilością elektroniki konstrukcją.

– Firma Farmtrac nie ma powodów do narzekań – mówi Piotr Kalinowki, Dyrektor Sprzedaży w Farmtrac Europe. – W pierwszym półroczu bieżącego roku potwierdziliśmy, że jesteśmy liczącym się graczem na rynku. Pod względem ilości sprzedanych ciągników plasujemy się zaraz za czołowymi markami, w pierwszej ósemce (na 32 marki ujęte w statystykach).

Dla Farmtrac Europe w dalszym ciągu głównym rynkiem jest segment ciągników rolniczych do 75 KM, w którym firma nadal jest wiodącym dostawcą. Jednocześnie Farmtrac odnotowuje wzrost udziału w segmencie ciągników 80-90 KM.

Prognozując sprzedaż w kolejnych miesiącach w tym roku, Farmtrac liczy na dalszy wzrost sprzedaży ciągników, nie tylko ze względu na realizację programu PROW.

Świetne wyniki modelu 675 DT to efekt wspólnej długotrwałej pracy zespołu Farmtrac: konstruktorów, służby sprzedaży i marketingu. To również zasługa renomowanych firm kooperujących z Farmtrac, w tym 40 polskich dostawców części i podzespołów.

Źródło: Farmtrac Tractors Europe