Farmer F5-12272s wyróżniony

Ciągnik rolniczy Farmer F5-12272s otrzymał Specjalne Wyróżnienie w konkursie Maszyna Rolnicza Roku 2013 w kategorii maszyny krajowej.

Farmer F5-12272s o mocy 112 KM jest największym modelem w ofercie polskiego producenta z Sokółki. Zbudowany jest w oparciu o podzespoły renomowanych, zagranicznych marek. Źródłem napędu ciągnika jest prosty i trwały silnik Iveco, który w połączeniu z układem napędowym niemieckiego producenta ZF, doskonale sprawdza się w pracy na długie lata. Główne atuty to niskie zużycie paliwa oraz niskie koszty eksploatacji.
 
W tym roku Farmer obchodzi swoje 10 urodziny. Na przestrzeni tych lat produkty Firmy były nagradzane wiele razy, ale pierwszy raz w tak prestiżowym konkursie jakim jest Maszyna Rolnicza Roku.
 
Jest to XIX edycja konkursu organizowanego przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy (Oddział w Warszawie) przy współpracy Redakcji „AGRO”, Targów Kielce, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych. 
 
Uroczyste wręczenie tytułów i statuetek odbędzie się w dniu 08.03.2013 na targach AGROTECH w Kielcach. Producent z Sokółki zaprasza do odwiedzenia stoiska Farmer (Hala B) i zapoznania się z wyróżnionym ciągnikiem. Dla Gości i odwiedzających przewidzianych jest wiele atrakcji. 
 
Oprac. EG