FARMA 2009 ruszyła

W nowej odsłonie, tym razem bez wystawy zwierząt hodowlanych, rozpoczęły się dzisiaj w Poznaniu Międzynarodowe Targi Hodowli Zwierząt Farma 2009 – trzecia edycja targów hodowli, które są kontynuacją targów rolniczych z wieloletnią tradycją – Polagra-Farm.

Tegoroczne jesienne spotkanie hodowców i rolników otworzy nowy etap w historii ekspozycji związanych z hodowlą. Wydarzenie to ma całkowicie nowatorską formułę, która już przyciągnęła do Poznania wystawców zagranicznych. Udział w targach zgłosiło 105 firm. Oprócz Polaków na wystawach zaprezentują się także firmy z Czech, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii oraz Danii. Powierzchnia wystawiennicza zajmie ponad 5 tysięcy m kw.

Nowoczesne urządzenia i rozwiązania technologiczne stosowane w zmodernizowanych gospodarstwach zaprezentują liderzy branży, m.in.: D. H. Korbanków, Pronar Narew, Agromix Rojęczyn, BIN, Scariboldi, K3, Inter Lers, Inofama, JFC, GEA Westfalia, Indoor, Big Dutchman, MBD, Polnet, Geneu. Nie zabraknie również prezentacji systemów montażu i konstrukcji oraz dynamicznych pokazów paszowozów.

Nowatorska formuła to m.in. trzy przestrzenie specjalne. Hale targowe zamienią się w trzy budynki inwentarskie – wzorcową oborę, chlewnię i kurnik. Na tych zaaranżowanych powierzchniach specjalnych odbywać się będą pokazy i prezentacje technologii mających pomóc rolnikom w prowadzeniu nowoczesnego chowu zwierząt.

Wśród prezentowanych nowości, związanych z europejskimi trendami w hodowli, znajda się sterowane komputerowo systemy żywienia dla trzody chlewnej, zaawansowane automatyczne gniazda grupowe dla drobiu, innowacyjne systemy wstępnego schładzania mleka, przesuwne okna wentylacyjne, roztrząsacze kiszonek i samobieżny wóz paszowy.

W Loży Ekspertów zwiedzający będą mogli skorzystać z fachowej pomocy oraz konsultacji doradców z zakresu żywienia i hodowli zwierząt, a podczas konferencji na temat bioenergii w rolnictwie wysłuchać będzie można opinii przedstawicieli ministerstw rolnictwa Polski i Niemiec oraz ekspertów w zakresie rolnictwa i środowiska, inżynierii energetycznej i procesowej, a także przedstawicieli izb branżowych.

Patronat Honorowy nad targami FARMA sprawuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a Patronatu branżowego udzieliły najważniejsze stowarzyszenia i związki branżowe: PFHBiPM, PZHiPBM, PZHiPTCh POLSUS”, KRD-IG oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Targi potrwają do niedzieli, 11 października, ale nie można przegapić takiej okazji, bo kolejna edycja odbędzie się dopiero za 2 lata!