fbpx
Strona głównaPozostałeFarma 2007 - Komisja Europejska na spotkaniu z rolniczą Polską

Farma 2007 – Komisja Europejska na spotkaniu z rolniczą Polską

Komisja Europejska będzie obecna na tragach rolniczych Farma 2007, które odbędą się w Poznaniu w dn. 28 – 30 września. To ważne wydarzenie każdego roku przyciąga tłumy odwiedzających zainteresowanych polską gospodarką rolną.

Ze względu na wagę tego wydarzenia, Komisja Europejska otworzy stoisko, gdzie goście otrzymają informacje na temat europejskiej polityki rolnej i rozwoju terenów wiejskich. Eksperci Komisji odpowiedzą na pytania i udzielą dodatkowych informacji dotyczących w szczególności wprowadzania nowego programu rozwoju obszarów wiejskich 2007 – 2010 dla Polski.

Stoisko zaplanowano specjalnie dla młodych gości. Gry edukacyjne i zabawy umożliwią najmłodszym zdobycie wiedzy na temat Unii Europejskiej, wspólnej polityki rolnej i znaczenia zrównoważonej diety bogatej w owoce i warzywa. Szkoły mogą zorganizować grupowe wycieczki.

Farma to jedno z wiodących polskich wydarzeń poświeconych rolnictwu. Te ogromne targi obejmują liczne dziedziny gospodarki rolnej: sprzęt hodowlany, produkty zbożowe, techniki zarządzania lasami, środki chemiczne, preparaty weterynaryjne, nowe opakowania, logistyka, budownictwo, produkty finansowe, itd. Dla wygody zwiedzających, targi podzielono na cztery strefy branżowe: hodowla, ogród, las i rozwój terenów wiejskich.

Targom Farma 2007 towarzyszyć będzie szereg konferencji i seminariów poświeconych aktualnym zagadnieniom związanymi z rolnictwem, jak na przykład bioenergia i rozwój terenów wiejskich. Targi odbywają się równolegle do trzech innych ważnych dla rolników wydarzeń: krajowej wystawy zwierząt hodowlanych, która przyzna nagrody dla najbardziej wartościowych okazów, krajowej wystawy ogrodniczej, z udziałem ponad 100 producentów owoców, warzyw i roślin ozdobnych, oraz forum leśnego poświeconego tym razem szkodom wyrządzanym przez zwierzęta.

<Barbara Lewandowska, Bruksela
opr. MS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.