FAO prosi o pomoc dla Afryki

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) zaapelowała o jak najszybsze wyasygnowanie 120 mln USD na pomoc dla Półwyspu Somalijskiego, zwanego też Rogiem Afryki, który wyludnia się z powodu suszy.

Jak podkreśla dyrektor generalny ONZ Jacques Diouf, sytuacja w tej części kontynentu jest naprawdę dramatyczna, ponieważ każdego dnia umierają tam setki ludzi. W wydanym wczoraj w Rzymie komunikacie FAO ostrzegło, że sytuacja w tym dotkniętym tragiczną suszą regionie może się jeszcze pogorszyć. Szacuje się, że w tej części Afryki głoduje już około 10 mln osób i jeśli świat nie przyjdzie z pomocą, w ciągu dwóch najbliższych miesięcy klęska głodu może rozszerzyć się także na południową Somalię, a więc i na kolejne miliony osób.
Dramatyczna sytuacja w Rogu Afryki i pomoc dla tego regionu będą także tematem zwołanych w trybie pilnym obrad FAO w Wiecznym Mieście, zaplanowanych na 25 lipca. Uczestniczyć w nich będą przedstawiciele 191 państw członkowskich, międzynarodowych organizacji, banków rozwoju i organizacji pozarządowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności