fbpx

Falstart

Śpieszmy się powoli. Taka zasada obowiązuje ostatnio we wdrażaniu unijnych funduszy. Dlatego nabór wniosków na zalesianie przesunięto o dwa miesiące.

Powód – od tego roku będzie można zalesiać nie tylko grunty rolne ale także inne.

Franciszek Kadzik, ARiMR: z tego powodu trzeba było uszczegółowić rozporządzenie i wydłużyć termin rolnikom na przygotowanie planów zalesieniowych.

Zdaniem urzędników nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wnioski na zalesianie będą przyjmowane nie od 1 czerwca do 31 lipca, ale od 1 sierpnia do 30 września.

Zmiana terminu nie powinna jednak opóźnić zalesiania. Agencja Restrukturyzacji ma już pełną akredytację na ten program dlatego, wszystkie obowiązujące terminy powinny być dotrzymane.

Franciszek Kadzik, ARiMR: jeżeli przyjmiemy wnioski od rolników to w terminie wydamy postanowienia. Nie wykluczamy nawet jesiennych terminów zalesiania.

W terminie także powinny w tym roku trafić do rolników należne im pieniądze za wykonane już zalesienia. W latach 2004-2006 z programu skorzystało 10 tysięcy rolników, a z nowej edycji ponad 2. W sumie przybyło prawie 50 tysięcy hektarów młodego lasu.

Dorota Florczyk/Agrobiznes/TVP 1
foto: Wrp.pl

N

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.