Falstart

Śpieszmy się powoli. Taka zasada obowiązuje ostatnio we wdrażaniu unijnych funduszy. Dlatego nabór wniosków na zalesianie przesunięto o dwa miesiące.

Powód – od tego roku będzie można zalesiać nie tylko grunty rolne ale także inne.

Franciszek Kadzik, ARiMR: z tego powodu trzeba było uszczegółowić rozporządzenie i wydłużyć termin rolnikom na przygotowanie planów zalesieniowych.

Zdaniem urzędników nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wnioski na zalesianie będą przyjmowane nie od 1 czerwca do 31 lipca, ale od 1 sierpnia do 30 września.

Zmiana terminu nie powinna jednak opóźnić zalesiania. Agencja Restrukturyzacji ma już pełną akredytację na ten program dlatego, wszystkie obowiązujące terminy powinny być dotrzymane.

Franciszek Kadzik, ARiMR: jeżeli przyjmiemy wnioski od rolników to w terminie wydamy postanowienia. Nie wykluczamy nawet jesiennych terminów zalesiania.

W terminie także powinny w tym roku trafić do rolników należne im pieniądze za wykonane już zalesienia. W latach 2004-2006 z programu skorzystało 10 tysięcy rolników, a z nowej edycji ponad 2. W sumie przybyło prawie 50 tysięcy hektarów młodego lasu.

Dorota Florczyk/Agrobiznes/TVP 1
foto: Wrp.pl

N

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności