fbpx

Falstart

Śpieszmy się powoli. Taka zasada obowiązuje ostatnio we wdrażaniu unijnych funduszy. Dlatego nabór wniosków na zalesianie przesunięto o dwa miesiące.

Powód – od tego roku będzie można zalesiać nie tylko grunty rolne ale także inne.

Franciszek Kadzik, ARiMR: z tego powodu trzeba było uszczegółowić rozporządzenie i wydłużyć termin rolnikom na przygotowanie planów zalesieniowych.

Zdaniem urzędników nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W tym roku podobnie jak w ubiegłym wnioski na zalesianie będą przyjmowane nie od 1 czerwca do 31 lipca, ale od 1 sierpnia do 30 września.

Zmiana terminu nie powinna jednak opóźnić zalesiania. Agencja Restrukturyzacji ma już pełną akredytację na ten program dlatego, wszystkie obowiązujące terminy powinny być dotrzymane.

Franciszek Kadzik, ARiMR: jeżeli przyjmiemy wnioski od rolników to w terminie wydamy postanowienia. Nie wykluczamy nawet jesiennych terminów zalesiania.

W terminie także powinny w tym roku trafić do rolników należne im pieniądze za wykonane już zalesienia. W latach 2004-2006 z programu skorzystało 10 tysięcy rolników, a z nowej edycji ponad 2. W sumie przybyło prawie 50 tysięcy hektarów młodego lasu.

Dorota Florczyk/Agrobiznes/TVP 1
foto: Wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.