Fala powodziowa na Mazowszu

Na Liwcu (w Zaliwiu, pow. siedlecki) poziom wody o 61 cm przekracza stan alarmowy (wynoszący 240 cm). Na Wiśle, w Kępie Polskiej (pow. płocki) przekroczono stan ostrzegawczy. Do stanu alarmowego (wynoszącego 450 cm) brakuje 32 cm. W sytuacji podnoszenia się lustra wody nastąpi regulacja poziomu rzeki przez zaporę we Włocławku – informuje biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

Urzędnicy uspakajają, że obecna sytuacja nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców, majątku oraz inwentarza w rejonie powiatu płockiego (od Wisły) ani siedleckiego (od Liwca), gdzie zalane są jedynie nieużytki.

Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez służby hydrologiczne oraz centra zarządzania kryzysowego. Wszystkie służby są gotowe do podjęcia działań. Ewentualny stan pogotowia lub alarm przeciwpowodziowy ogłosi starosta. Prognozowane jest obniżanie się poziomu wód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności