Fabryka Mitas w 10 miesięcy

Nowy zakład firmy Mitas produkujący radialne opony rolnicze w Otrokovicach działa już pełną parą. Jego możliwości produkcyjne przekraczają 42 tysiące ton opon rocznie. Jest to największa fabryka Mitas i drugi tak nowoczesny zakład, po hali produkcyjnej w amerykańskim stanie Iowa, którą Mitas otworzył w roku 2012.

Całkowita wartość inwestycji, wliczając koszty budowy, transferu i wykupienia nowych technologii, wynosi około miliarda koron. W nowej hali produkcyjnej w Otrokovicach Mitas produkuje opony marek Mitas, Cultor oraz na licencji Continental. Budowę hali zrealizowała firma SYNER.
Nowa fabryka Mitas w Otrokovicach działa już pełną parą. Wierzę, że dzięki tej inwestycji uda się nam umocnić na drugim miejscu na europejskim rynku sprzedaży opon rolniczych“, powiedział Jaroslav Čechura, dyrektor generalny Mitas.
Udało się nam zbudować nową halę produkcyjną, najnowocześniejszy ze wszystkich zakładów Mitas, w ciągu niecałych 10 miesięcy. Uważamy to za wielki sukces,“ podkreślił Josef Křemeček, kierownik działu produkcji Otrokovice i Zlín. „Mitas korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii, co czyni z tej fabryki jedną z najnowocześniejszych hal produkcyjnych w zakresie radialnych opon rolniczych na świecie,“ dodał. 
Budowę nowej fabryki Mitas w Otrokovicach rozpoczęto 7 sierpnia 2012, a już końcem maja 2013 ukończono konstrukcję hali produkcyjnej. Pierwsza opona w nowej fabryce została zwulkanizowana 2 lipca 2013. W ciągu niecałego roku Mitas przesunął całą produkcję z pierwotnego zakładu w ośrodku Continental Barum do nowej lokalizacji w pobliżu ośrodka TOMA. Do decyzji o przesunięciu produkcji przyczynił się fakt, że ośrodek Continental Barum wynajmował Mitas na czas określony już od roku 2004, kiedy to przejął produkcję opon rolniczych firmy Continental. 
„Do nowego zakładu produkcyjnego w Otrokovicach przeniesliśmy się wraz ze wszystkimi pracownikami. Obecnie pracuje ich tutaj 564, w ogromnej większości są to mieszkańcy kraju zlińskiego,“ powiedział Josef Křemeček. „W grę wchodziło również przesunięcie produkcji do Serbii. Cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia z właścicielem parku TOMA, dzięki czemu udało się też zachować wszystkie miejsca pracy w regionie,“ uzupełnił Křemeček. 
 

Firma MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. jest jednym z głównych europejskich producentów opon rolniczych, które wyrabia i sprzedaje na całym świecie pod trzema markami handlowymi. Własnymi markami handlowymi firmy są Mitas i Cultor; marka opon Continental dla segmentu rolniczego jest licencjonowana. MITAS a.s. wyrabia i sprzedaje również opony przemysłowe i opony do motocykli pod marką Mitas. MITAS a.s. jest właścicielem trzech zakładów produkcyjnych w Czechach, jednego w Serbii i jednego w USA, posiada także własną światową sieć sprzedaży i dystrybucji.
(MITAS)