fbpx
Strona głównaTechnikaFabryka Case IH i STEYR zdobywa prestiżową nagrodę

Fabryka Case IH i STEYR zdobywa prestiżową nagrodę

Europejska baza Case IH i Steyr w St. Valentin, w której produkowane są ciągniki o mocy od 100 KM do 300 KM do zastosowań rolniczych, komunalnych i leśnych, i której właścicielem jest macierzysta spółka CNH Industrial, została wyróżniona tytułem „Efficient Company of the Year”.

Prestiżowa nagroda była jedną z kategorii w konkursie „Factory 2020″ organizowanym przez Fraunhofer Austria i Austrian Industriemagazin.

Do konkursu przystąpiło dziesięciu wiodących producentów w Austrii, a rok ten był jednym  z najtrudniejszych dla przemysłu wytwórczego ze względu na wyzwania, jakie postawiła przed nim epidemia COVID-19. Stanowiła ona prawdziwy sprawdzian dla nawet najbardziej doświadczonych kadr kierowniczych i zespołów produkcyjnych, a także wszystkich elementów łańcucha dostaw.

Nagroda była kulminacją złożonego procesu obejmującego autoewaluację, szczegółowe kwestionariusze, ocenę na miejscu oraz pogłębione wywiady z kluczowymi członkami personelu. Po przeprowadzeniu szczegółowego badania początkowa grupa 10 przedsiębiorstw zawężona została do czterech. Finaliści poddani zostali złożonemu procesowi ewaluacji przez jury z Fraunhofer Austria, poszukujących zorientowanych na dane zastosowania rozwiązań mających przynieść korzyści społeczno-gospodarcze, oraz z Austrian Industriemagazin – wiodącego medium dla decydentów  w przemyśle wytwórczym.

Fabryka St. Valentin, w której od 1947 r. skonstruowanych zostało około 600 000 ciągników, zajmuje powierzchnię 170180 m2, zatrudnia 600 osób 18 różnych narodowości i cieszy się nieskalaną reputacją w całej spółce CNH Industrial. Po wdrożeniu zasad programu World Class Manufacturing (WCM), była to pierwsza fabryka maszyn rolniczych CNH Industrial w regionie Europy, która osiągnęła srebrny status WCM.

Jedną z mocniejszych stron St. Valentin i kluczowym aspektem jej nieprzerwanego sukcesu jest wysoki poziom elastyczności w zakresie wytwórstwa, która możliwa jest dzięki charakteryzującej się niezwykłym możliwościom adaptacji linii montażowej. Niemal unikalna w sektorze maszyn rolniczych, umożliwia produkcję szerokiej gamy modeli ciągników, bez względu na typ konstrukcji, linię wyposażenia czy specyficzne dla poszczególnych krajów normy emisji spalin. Ponadto, pomimo jej złożoności i wysokiej wydajności, stanowi względnie spokojne, relaksujące środowisko pracy.

Koordynując 12000 części pochodzących od ponad 400 dostawców z całego świata, fabryka produkuje rocznie około 10000 ciągników dla klientów z Europy, Azji, regionu Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Australii i Nowej Zelandii. Ciągniki Case IH Optum CVXDrive, seria Puma, seria Maxxum oraz Luxxum produkowane są tam równolegle z ciągnikami STEYR Terrus CVT, CVT, Impuls CVT, serią Profi oraz Multi, stanowiąc w sumie 24 linie produkcyjne, 98 modeli oraz 4857 opcji.

Hannes Wögerbauer, kierownik fabryki St. Valentin, mówi: – Jesteśmy zaszczyceni, że udało nam się zdobyć tę prestiżową nagrodę, jednak było to możliwe wyłącznie dzięki poświęceniu i zaangażowaniu pracowników, którzy sprawiają, że nasza produkcja jest coraz lepsza, bezpieczniejsza i bardziej wydajna.

Źródło: Case IH

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.