Expom S.A. (z) atomowym gigantem

W dniach 15-18 listopada 2011r. delegacja Expom S.A. brała udział jako wystawca w Światowych Targach Kooperacji Przemysłowej MIDEST 2011. W trakcie targów przedstawicielom Spółki udało się nawiązać obiecujące kontakty z koncernem Areva w kontekście współpracy przy produkcji urządzeń dla elektrowni atomowych.

Expom S.A. w ramach nowej strategii na rok 2012 planuje rozwój m.in. w dziedzinie energetyki jądrowej nawiązując tym samym do wcześniejszych doświadczeń, kiedy to Spółka produkowała stalowe konstrukcje spawane dla powstającej ówcześnie elektrowni atomowej w Żarnowcu. Dlatego też nawiązanie współpracy z francuskim koncernem Areva, byłoby dla firmy dużą szansą na powrót do tej branży. Areva jest jednym z największych producentów reaktorów jądrowych. Zajmuje się także wydobyciem, przeróbką, wzbogacaniem i transportem uranu oraz przetwarzaniem wykorzystanego paliwa do reaktorów.
Prowadziliśmy rozmowy na temat współpracy w zakresie produkcji różnych urządzeń dla elektrowni atomowych” – komentuje Jacek Banach Prezes Zarządu Expom S.A. -“Liczymy, że kontakty te zaowocują wkrótce konkretnym zamówieniem, dzięki czemu wprowadzimy do Spółki kolejną perspektywiczną branżę” – dodaje Banach.

Przedstawiciele Expom S.A. prowadzili także rozmowy z innymi firmami różnych branż zainteresowanymi zamówieniem wykonania całości lub komponentów urządzeń do spalania biomasy, kotłów, przenośników produkcyjnych, przesiewaczy i innych urządzeń. “Nasza firma dzięki wieloletniej obecności na rynku i skupieniu w niemal 100% na eksporcie jest bardzo dobrze rozpoznawalna w branży, jak widać po zainteresowaniu naszym stoiskiem w czasie MIDEST, jesteśmy interesującym partnerem dla wielu liczących się europejskich i światowych koncernów” – podsumowuje Banach.
Wrp.pl/Expom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności