Expom S.A. – bardzo dobre wyniki po trzecim kwartale 2011 r.

Expom S.A., firma z branży metalowej, po trzecim kwartale odnotowała zysk netto na poziomie 0,9 mln PLN. Już teraz wiadomo, że wynik roczny przekroczy prognozę, obecnie brakuje jedynie 100 tys. PLN do kwoty zaplanowanej w budżecie na rok 2011. Najprawdopodobniej finalnie zysk netto przekroczy tę prognozę o około 20%. Przychody ze sprzedaży wyniosły do tej pory 15,5 mln PLN, w rocznym planie założono kwotę 20 mln PLN.

Kolejny rok zapowiada się jeszcze lepiej. Już teraz firma buduje portfel sprzedaży na rok 2012. Znalazło się w nim m.in. pierwsze zamówienie z całego pakietu o wartości ponad 1,5 mln EUR na wykonanie 42 żurawików szalupowych. Skuteczna realizacja przyjętej strategii rozwoju oraz coraz lepsze wyniki firmy są dobrą wiadomością w kontekście zaplanowanego na lata 2012-2016 debiutu na NewConnect.

Dynamiczny rozwój i znaczący wzrost przychodów firma zawdzięcza konsekwentnej realizacji nowej strategii przyjętej pod koniec ubiegłego roku. W jej ramach zaplanowano skoncentrowanie się na najbardziej perspektywicznych branżach, do których według Spółki należą m.in.: energetyka odnawialna (energia wiatrowa) oraz branża gazowo-naftowa (gaz łupkowy).
– Do końca roku przewidujemy wzrost zysku o ok. 20%, ale nie kosztem zwiększonych przychodów ze sprzedaży, które w budżecie były zapisane na poziomie 20 mln PLN. Warto podkreślić, że zysk ze sprzedaży wyniósł aż 0,75 mln PLN – pozwala to ocenić podstawową działalność Spółki – mówi Jacek Banach, Prezes Zarządu Expom S.A. – To bardzo dobre wieści, ponieważ przed naszą firmą stoi wiele wyzwań związanych z realizacją ambitnej, długofalowej strategii rozwoju, którą ogłosimy na początku nadchodzącego roku. Jednym z jej elementów będzie debiut na NewConnect – dodaje Banach.

W ramach wprowadzania do firmy branży energii odnawialnej Expom S.A. podpisał list intencyjny z izraelską spółką Smart Wind Ltd. Do końca tego roku ma nastąpić zawarcie właściwej umowy pomiędzy spółkami, czyniącej z polskiej firmy partnera biznesowego Smart Wind Ltd., odpowiedzialnego za produkcję i dystrybucję małych elektrowni wiatrowych na terenie całej Europy.
Na początku czerwca br. Expom S.A. otrzymał także pierwsze zamówienie na wyprodukowanie komponentów oprzyrządowania do wykonywania odwiertów w poszukiwaniu i wydobyciu gazu łupkowego od jednego ze światowych liderów w branży gazowo-naftowej, firmy Weatherford z USA.

W tym roku Expom S.A. zrealizował kilka inwestycji, które mają przyczynić się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa. Zakupiona i wdrożona została stacja robocza HP oraz specjalistyczne oprogramowanie służące do obliczania wytrzymałościowego konstrukcji z wykorzystaniem MES (Metody Elementów Skończonych), a także ramię pomiarowe FaroArm do pomiarów konstrukcji. Dzięki tym inwestycjom Expom S.A. poszerzył swoją ofertę o wykonywanie usług inżynierskich i prac badawczo-rozwojowych.

Firma Expom S.A. prowadząca od prawie 60 lat działalność w branży metalowej, specjalizuje się w produkcji wysoko przetworzonego produktu finalnego. Expom S.A. wytwarza części, zespoły i urządzenia dla przemysłu energetycznego, okrętowego, wydobywczego, budowlanego i innych. Ponad 90% produkcji realizowane jest w oparciu o zamówienia klientów zagranicznych. Kluczowe obszary, w których firma prowadzi działalność i chce się rozwijać to energetyka odnawialna (kotły na biomasę, konstrukcje dla elektrowni wodnych, małe elektrownie wiatrowe), branża gazowo-naftowa (elementy maszyn do budowy rurociągów, stalowe konstrukcje spawane do poszukiwań i wydobycia gazu niekonwencjonalnego) oraz branża okrętowa (kompaktowe żurawie okrętowe i elementy dźwigów). Firma świadczy także usługi specjalistyczne związane z ciężką obróbką mechaniczną, cięciem laserem i plazmą, gięciem i walcowaniem oraz spawaniem różnego rodzaju materiałów. Expom S.A. zatrudnia 130 wysoko wykwalifikowanych pracowników i posiada własne biuro technologiczno-konstrukcyjne, a także pięć hal produkcyjnych o łącznej powierzchni 6500 mkw wraz z parkiem maszynowym. Firma posiada zezwolenia, certyfikaty i świadectwa dotyczące systemu zapewnienia jakości produkcji, a także system zarządzania zgodny z normami ISO. Firma ma swoją siedzibę w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Strona internetowa Spółki: www.expom.pl

Źródło: Expom S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności