EuroTier 2012 wystartowało

Największe w Europie targi w dziedzinie nowych technologii w rolnictwie i hodowli zwierząt, liczne ekscytujące okazje do spotkań i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych – to wszystko czeka uczestników i odwiedzających Międzynarodowe Targi Rolnicze EuroTier 2012, które odbędą się w Hanowerze od 13 do 16 listopada.

Organizatorzy wystawy, Niemieckie Towarzystwo DLG, zapowiadają rekordową liczbę pawilonów narodowych, wśród których zaprezentują się cztery nowe kraje.
Prawie połowa wystawców pochodzi spoza Niemiec; międzynarodowa sława EuroTier 2012 nadal rośnie. Liczba pawilonów narodowych prawie się podwoiła w porównaniu z edycją sprzed dwóch lat, a po raz pierwszy można będzie odwiedzić pawilony z Bułgarii, Danii, Korei i Nowej Zelandii.

W bieżącym roku można odwiedzać 13 narodowych pawilonów, reprezentujących 8 różnych państw, gdzie na powierzchni ponad 3.000 metrów kwadratowych prezentuje się 140 przedsiębiorstw. Wiele pawilonów zorganizowanych zostało przez krajowe instytucje rządowe jako sposób promowania eksportu innowacji i technologii z ich konkretnego kraju. Takie wsparcie rządu cieszy, ponieważ pokazuje, że narody na całym świecie rozumieją polityczne i gospodarcze znaczenie sektora zwierzęcego i znaczenie EuroTier jako międzynarodowego miejsca spotkań i platformyą dla eksportu do świata,” mówi Ulrike Schmidt-Machinek, Manager Kontaktów z Wystawcami Zagranicznymi EuroTier.

A w tym roku zaprezentuja się takie kraje, jak: Bułgaria, Chiny, Dania, Francja, Korea, Nowa Zelandia, Hiszpania i Wielka Brytania. Oprócz Niemiec i Holandii, Francja jest jednym z trzech największych krajów wystawiających na EuroTier. W 2012 roku obecne są 134 francuskie przedsiębiorstwa, a 49 z nich wystawia się na jednym z sześciu pawilonów narodowych organizowanych przez Adepta/Izba Przemysłowo-Handlowa (CCI) Bretanii.