fbpx
Strona głównaPozostałeEuroHiPeCo 2008 w Warszawie

EuroHiPeCo 2008 w Warszawie

W dniach 4 i 5 czerwca br. na terenie centrum Wystawienniczego EXPO XXI w Warszawie odbyły się III Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Żywności, Higieny i Pest Control EuroHiPeCo 2008. Ta specjalistyczna impreza skupiła firmy i instytucje, którym bliskie są problemy zdrowia publicznego. N

– To już trzecia edycja tego jedynego w swoim rodzaju branżowego wydarzenia, w tym roku poszerzona o nowe aspekty, które łatwo sprawdzić do wspólnego mianownika, jakim jest ochrona zdrowia publicznego – powiedział redakcji Wrp.pl Tadeusz Wojciechowski Prezes Polskiej Federacji Pest Control i Biura Promocji Jakości, organizatora imprezy.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowały firmy produkujące sprzęt do likwidacji zagrożeń bezpieczeństwa żywności oraz do utrzymania wysokiego poziomu higieny obiektów inwentarskich, zakładów żywnościowych, jak również sprzęt używany do sprzątania, preparaty, odzież ochronną. Na targach obecne były także laboratoria, badające żywność, glebę oraz stan roślin, zwierząt i środowiska naturalnego. Nie zabrakło także oferty firm farmaceutycznych, produkujących preparaty służące ochronie zwierząt. Obecne były także różne organizacje związane z rolnictwem tj. Krajowa Rada Izb Rolniczych, Polska Federacja Producentów Żywności, Krajowa Rada Drobiarstwa, Europejska Federacja Bezpieczeństwa Sanitarnego Zwierząt.

Impreza oprócz części czysto wystawienniczą miała także charakter edukacyjny. Odbyło się szereg konferencji i szkoleń.

Jednym z przewodnich tematów targów była inicjatywa Warsow Pest Control Project, czyli otwartej inicjatywy Polskiej Federacji Pest Control i branży czystościowej, mająca na celu podniesienie standardów higienicznych w Polsce.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.