fbpx
Strona głównaZwierzętaDróbEpidemia ptasiej grypy w USA nabiera tempa

Epidemia ptasiej grypy w USA nabiera tempa

Ptasia grypa szaleje w USA. Amerykańcy hodowcy są przerażeni rozmiarami tej epidemii, która jak wskazuje Izba Producentów Drobiu i Pasz jest największą epizootią choroby od 2015 roku – kiedy to trzeba było zlikwidować około 50 mln sztuk drobiu.

Obecnie straty w stanach Zjednoczonych  z powodu ptasiej grypy są szacowane na około 6,7 mln sztuk, a wirus  ten dalej się tam intensywnie rozwija. Niedawno  na fermie w Jefferson County w stanie Wisconsin z powodu zakażenia wirusem grypy ptaków zabito około 2,75 mln niosek.

– Wysoce śmiertelny wirus dla drobiu występuje na terenie Stanów Zjednoczonych od połowy lutego 2022 roku. Ogniska choroby potwierdzono już w kilku stanach. Ogromne obawy amerykańskiego drobiarstwa budzi jednak sytuacja epizootyczna w stanie Iowa, drobiarskim zagłębiu Stanów Zjednoczonych. Wirus po raz pierwszy dotarł na komercyjną fermę drobiu w stanie Iowa (50,0 tys. indyków) zlokalizowaną w północno – zachodniej części stanu. Drugie ognisko w zagłębiu drobiarskim potwierdzono 11 marca na fermie kur niosek w hrabstwie Taylor w południowo – zachodniej części stanu Iowa. Zakażone stado liczyło blisko 920 tysięcy kur niosek – informuje Izba Producentów Drobiu i Pasz.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.