fbpx
Strona głównaZwierzętaDróbEpidemia ptasiej grypy w USA nabiera tempa

Epidemia ptasiej grypy w USA nabiera tempa

Ptasia grypa szaleje w USA. Amerykańcy hodowcy są przerażeni rozmiarami tej epidemii, która jak wskazuje Izba Producentów Drobiu i Pasz jest największą epizootią choroby od 2015 roku – kiedy to trzeba było zlikwidować około 50 mln sztuk drobiu.

Obecnie straty w stanach Zjednoczonych  z powodu ptasiej grypy są szacowane na około 6,7 mln sztuk, a wirus  ten dalej się tam intensywnie rozwija. Niedawno  na fermie w Jefferson County w stanie Wisconsin z powodu zakażenia wirusem grypy ptaków zabito około 2,75 mln niosek.

– Wysoce śmiertelny wirus dla drobiu występuje na terenie Stanów Zjednoczonych od połowy lutego 2022 roku. Ogniska choroby potwierdzono już w kilku stanach. Ogromne obawy amerykańskiego drobiarstwa budzi jednak sytuacja epizootyczna w stanie Iowa, drobiarskim zagłębiu Stanów Zjednoczonych. Wirus po raz pierwszy dotarł na komercyjną fermę drobiu w stanie Iowa (50,0 tys. indyków) zlokalizowaną w północno – zachodniej części stanu. Drugie ognisko w zagłębiu drobiarskim potwierdzono 11 marca na fermie kur niosek w hrabstwie Taylor w południowo – zachodniej części stanu Iowa. Zakażone stado liczyło blisko 920 tysięcy kur niosek – informuje Izba Producentów Drobiu i Pasz.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]