Enzymy w paszach

Na rynku unijnym pojawiła się nowa możliwość wzbogacania pasz w żywieniu zwierząt. W Dzienniku Urzędowym UE opublikowane zostały dwa nowe zezwolenia na stosowanie jako dodatków paszowych preparatów enzymatycznych w żywieniu drobiu i trzody chlewnej.

Rozporządzenie Komisji (WE) nr1087/2009 zdnia 12listopada 2009r. dotyczy zezwolenia na stosowanie preparatu enzymatycznego endo-1,4-beta-ksylanazy wytwarzanej przez Trichoderma reesei, subtylizyny wytwarzanej przez Bacillus subtilis ialfa-amylazy wytwarzanej przez Bacillus amyloliquefaciens jako dodatku paszowego dla kurcząt rzeźnych, kaczek iindyków rzeźnych. Posiadaczem zezwolenia jest Danisco Animal Nutrition, podmiot prawny: Finnfeeds International Limited.

Rozporządzenie Komisji (WE) nr1088/2009 zdnia 12listopada 2009r. dotyczy zezwolenia na nowe zastosowanie preparatu enzymatycznego 6-fitazy wytwarzanej przez Aspergillus oryzae jako dodatku paszowego dla prosiąt odsadzonych od maciory, tuczników, drobiu rzeźnego inieśnego. Posiadaczem zezwolenia jest DSM Nutritional Products Ltd reprezentowany przez DSM Nutritional Products Sp. z o.o.
Oba zezwolenia zostały wydane na okres 10 lat. Rozporządzenia wchodzą w życie 20 dnia po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności