Enzymy paszowe od BASF

Międzynarodowa jednostka biznesowa BASF Animal Nutrition startuje z nową kampanią pt. „Tworzymy chemię”. Kampania, która odnosi się do korporacyjnej strategii “We create chemistry”, pokazuje w jaki sposób firma zamierza podejmować przyszłe wyzwania w zakresie żywienia zwierząt gospodarskich – poprzez wydajne rozwiązania dla zrównoważonego wzrostu. Jakość, zrównoważony rozwój i współpraca partnerska są kluczowymi atrybutami firmy BASF niezbędnymi do osiągnięcia przyrostu wydajności dla swoich klientów. Jednym z przykładów jest produkt enzymatyczny Natugrain® TS, który poprawia efektywność wykorzystania paszy u drobiu i trzody chlewnej. Produkt ten został niedawno zatwierdzony przez Komisję Europejską do stosowania przy żywieniu tuczników, co potwierdza jego skuteczność i bezpieczeństwo.

Wydajne rozwiązania dla zrównoważonego wzrostu
Wyprodukowanie wystarczającej ilości mięsa, jaj, ryb i mleka dla rosnącej liczby ludności na świecie to duże wyzwanie samo w sobie, ale jest jeszcze trudniej, jeżeli postawimy sobie za cel jakość, ochronę zasobów naturalnych i dobrostanu zwierząt. – Produkcja coraz większej ilości pożywienia w prostym ujęciu nie ma racji bytu. Musimy zatem produkować więcej przy mniejszym nakładzie środków – przy pomocy innowacyjnych i wydajnych rozwiązań żywieniowych oraz zachowując zrównoważony wzrost – powiedziała dr Alexandra Brand, która kieruje globalną jednostką biznesową BASF Animal Nutrition.
Nowa kampania pokazuje w jaki sposób dział BASF Animal Nutrition zamierza odpowiedzieć na pojawiające się wyzwania – oferując rozwiązania, które wyznaczają najwyższe standardy jakości i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju, przy czym firma  nieustannie wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania klientów pozostając z nimi w bliskiej współpracy. BASF ma wyjątkową reputację lidera jakości na rynku żywienia zwierząt. Firma jest cenionym producentem dodatków paszowych, który pomaga ochraniać dobrostan zwierząt i przyczynia się do bezpieczniejszej produkcji pasz i żywności. Ponadto w partnerstwie z klientami i hodowcami zwierząt firma skupia swoją aktywność wokół praktyk wpływających pozytywnie na środowisko naturalne – np. kwasy organiczne BASF zapobiegają psuciu się pasz. W ramach programu dla klientów „SET – applied sustainabilityTM” firma BASF systematycznie identyfikuje możliwości optymalizacji na wszystkich etapach produkcji pasz i żywności dla poprawy czynników środowiskowych, ekonomicznych i społecznych. – Nasza idea „Tworzymy chemię” oznacza, że zajmujemy się rzetelnym opracowaniem wydajnych produktów – powiedziała dr Alexandra Brand. – Robimy to dla hodowców zwierząt, którzy cenią najwyższą jakość, dobrą współpracę i dążą do zrównoważonej przyszłości.
Pozwolenie UE na stosowanie produktu Natugrain TS dla tuczników
Natugrain TS (numer identyfikacyjny 4A7) niedawno został zatwierdzony przez Komisję Europejską do stosowania w hodowli tuczników. Pozwolenie to uzupełnia dotychczasowy status prawny produktu Natugrain TS – może być stosowany do wszystkich najważniejszych gatunków zwierząt gospodarskich (świń i drobiu).
Natugrain TS jest  termostabilnym połączeniem enzymów NSP: endo-1,4-p-ksylanazy i endo-1,4-beta-glukanazy. Przeciwdziała on antyodżywczym skutkom działania pentozanów i beta-glukanów zawartych w zwykłych paszach. Natugrain TS może być podawany w bardzo ekonomicznych dawkach, co sprawia, że jest to niedrogie rozwiązanie dla hodowców chcących poprawić wydajność żywieniową. 
Enzymy paszowe są ważnym obszarem rozwoju dla jednostki biznesowej BASF Animal Nutrition. W maju 2013 roku firma BASF podpisała umowę współpracy badawczo-rozwojowej z Direvo Industrial Biotechnology GmbH, w ramach której partnerzy pracują nad nowymi enzymami paszowymi dla zwierząt hodowlanych. Ponadto od października 2013 roku spółka Verenium Corporation, specjalizująca się w dziedzinie biotechnologii enzymów, stała się częścią globalnej platformy R & D BASF, co dodatkowo wzmacnia strukturę innowacyjności firmy.
(Wrp.pl, BASF)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności