fbpx

Energia odnawialna podstawą  energetyki obywatelskiej

Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej 7 lipca 2017 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów organizuje II edycję konferencji naukowej pt. „Pokonywanie barier administracyjnych w rozwoju mikroźródeł energii odnawialnej jako podstawy energetyki obywatelskiej – doświadczenia w Polsce i w Unii Europejskiej”.

Jak ustaliliśmy tematem przewodnim spotkania będą bariery administracyjne w odniesieniu do rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE), jak również propozycje ich pokonywania w świetle planów działań Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz rozwiązań obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. W trakcie dyskusji z udziałem ekspertów i praktyków omówione zostaną również perspektywy i instrumenty wspomagania rozwoju OZE na terenach wiejskich, przy wsparciu administracji samorządowej, rządowej i Unii Europejskiej.

Samasz loteria - baner

W panelach dyskusyjnych głos zabiorą m.in. Miguel Arias Cañete – Komisarz UE ds. Polityki Klimatycznej i Energetycznej, Krzysztof Tchórzewski – Minister Energii oraz Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Do wzięcia udziału w konferencji zaproszeni zostali także posłowie, senatorowie, członkowie PE i Komisji Europejskiej, przedstawiciele agencji państwowych oraz spółek związanych z przemysłem energetycznym (m.in. PGNiG, Energa), BOŚ, samorządowcy oraz inne osoby zajmujące się problemem barier w energetyce prosumenckiej – informuje EFRWP.

Źródło: EFRWP

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.