Elektryczna opona Michelin

W Elektrycznej Alei” Salonu Motoryzacyjnego NAIAS 2010 w Detroit prezentowane są wiodące innowacje wykorzystywane w samochodach elektrycznych. Znalazła się wśród nich “elektryczna” opona Michelin – innowacyjna opona do samochodów o napędzie elektrycznym,charakteryzująca się energooszczędnością, przyczepnością i trwałością.”

Zdaniem ekspertów, oponę Michelin do samochodów elektrycznych wyróżnia innowacyjna technologia bieżnika z dodatkiem krzemionki, kształt bieżnika zmniejszający powierzchnię kontaktu opony z nawierzchnią, co zwiększa energooszczędność, oraz profil opony dostosowany specjalnie do jazdy w mieście. W porównaniu do tradycyjnej opony osobowej, opory toczenia zostały zmniejszone jeszcze o 15%.

Opona Michelin do samochodów elektrycznych jest wyższa, niż opony montowane w samochodach spalinowych, ale stosunkowo wąska. Większa średnica zewnętrzna opony w połączeniu z niższym profilem pomaga poprawić jej efektywność energetyczną. Opona wykonuje mniej obrotów dla pokonania założonego dystansu, występuje mniejsza deformacja podczas obrotów, a w konsekwencji mniejsze nagrzewanie opony i straty energii. Wzrost średnicy opony pociąga za sobą wydłużenie obwodu koła, a więc długości bieżnika, co przełoży się na zwiększenie przebiegu pojazdu i spadek kosztów eksploatacyjnych.

Innowacyjny napęd wymaga innowacyjnej opony. Cieszymy się, że najnowsza technologia Michelin będzie wyznaczała trend na rosnącym rynku samochodów elektrycznych” – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik Michelin Polska S.A.

Informacje dodatkowe:
Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach. www.michelin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności