fbpx
Strona głównaWiadomościElektroniczny system szacowania suszy to niewypał

Elektroniczny system szacowania suszy to niewypał

Mamy już wielu miejscach kraju stwierdzona suszę, która zapewne przyniesie straty w wielu uprawach rolniczych, a producenci rolni nie otrzymali jeszcze odszkodowań za straty wywołane przez to zjawisko atmosferyczne w ubiegłym roku. A wszystkiemu winna elektroniczna aplikacja, która nie działa jak należy.

Opracowany na zlecenie resortu rolnictwa elektroniczny system szacowania suszy stanowi dla wielu producentów rolnych swoistą nowość, stwarza pewne niedogodności związane z założeniem profilu zaufanego oraz potwierdzeniem tożsamości za pomocą kodów sms, e-mail lub weryfikację za pomocą bankowości elektronicznej.

Do biur  izb rolniczych  zgłaszają się rolnicy, którzy nie mogli dokonać złożenia wniosku o oszacowanie szkód spowodowanych przez suszę w 2021 r., z uwagi na komunikat o przerwie serwisowej mającej trwać do 16 października do godz. 01:30, co skutecznie uniemożliwiło złożenie wniosku w terminie drogą elektroniczną. Ponadto występują również przypadki, gdy rolnik wysłał wniosek, a przy próbie wygenerowania protokołu i szczegółowej kalkulacji w aplikacji zapisana jest tylko wersja robocza.

Zdaniem Wielkopolskiej  izby Rolniczej z uwagi na fakt, że  nabór kończy się 30 czerwca br. należy uwzględnić możliwość jego przedłużenia lub ogłoszenia kolejnego naboru dla potencjalnych wnioskodawców po przeprowadzeniu akcji dodatkowego szacowania strat .

Jest takie  ludowe powiedzenie – gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Dokładnie pasuje ono do sytuacji jaka obecnie panuje  w resorcie rolnictwa  – gdzie urzęduje jeden minister i sześciu jego zastępców, a aplikacja klęskowa i wiele spraw związanych z rolnictwem nadal nie działa jak należy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.