fbpx

Ekstraklasa: Zawodnikiem meczu… traktor John Deere

Nietypowy przebieg miało głosowanie na zawodnika meczu po ekstraklasowym spotkaniu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk. Otóż wygrał w nim… odśnieżający murawę traktorek.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i zapewne nie z tego powodu je zapamiętamy. W internetowym głosowaniu na zawodnika meczu zorganizowanym na oficjalnym profilu Lechii z ogromną przewagą nad nominowanymi zawodnikami wygrał bowiem traktorek John Deere, który prawdopodobnie uratował mecz odbywający się w ekstremalnie trudnych warunkach.

Spotkanie zostało przerwane w 25 minucie z powodu śnieżycy. Na murawie zamiast zawodników pojawiły się odpowiednie służby, a wśród nich wspomniana maszyna. Sprawę wykorzystały osoby odpowiedzialne za media społecznościowe, które do zestawu do głosowania wytypowały Friesenbichlera, Zwolińskiego, Conrado oraz wspomniany traktor, który odśnieżał murawę. Jak widać wybór był wyjątkowo słuszny.