fbpx

Ekoschematy. 2024 rok i co dalej? (video)

Ekoschematy to temat burzliwy, szczególnie po doświadczeniach 2023 roku, kiedy to rolnicy mieli z nimi do czynienia po raz pierwszy. Jakie zmiany w ekoschematach pojawiły się w tym roku i czego oczekują rolnicy w kolejnych latach? O tym podczas webinarium opowiadał Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

– Jakie są oczekiwania rolników? Wiemy, że były ogromne protesty związane właśnie z Zielonym Ładem, bo te ekoschematy i różne inne rzeczy właśnie się z tym wiążą. Ludzie protestowali głównie dlatego, że obowiązkowe [warunki] które wchodziły, żeby nawet tę obowiązkową płatność dostać […] trzeba było spełnić tzw. obciążenia, które wynikały z [norm] GAEC 6, GAEC 7 i GAEC 8 […]. Dzisiaj to zostało zmienione – tłumaczy Wiktor Szmulewicz.

– Opóźnienie dopłat za niektóre ekoschematy powoduje to, że ludzie mogą być do tego zniechęceni [np. dobrostanowe, red.] i złożyć prosty wniosek – dodawał.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.