fbpx
Strona głównaCenyRynek owoców i warzywEkologiczne winnice dumą Ryglic

Ekologiczne winnice dumą Ryglic

W ostatnich latach jak grzyby po deszczu wyrastają w Polsce winnice. Coraz więcej jest w naszym kraju osób zainteresowanych uprawą winorośli i produkcja wina. Potrzebne są do tego rodzaju produkcji chęci, jak to zwykle, potrzeba też trochę gotówki na rozkręcenie biznesu i przede wszystkim dobre warunki przyrodnicze.

Takie posiada położona wśród wzgórz i lasów gmina Ryglice w Małopolsce. Lokalne władze samorządowe na czele z burmistrzem Pawłem Augustynem popierają i wspomagają jak mogą tego rodzaju inwestycje. Jak pokreśla burmistrz Ryglic, dobry trunek wyprodukowany w sposób ekologiczny z lokalnych surowców stanowi doskonały gadżet reklamujący nie tylko producenta, ale również miejsce gdzie powstał.

– Wina z Piwnic Antoniego i Kowalówki doceniane są na największych targach winnych. Zgodnie z tradycją rolnicy produkują  tutaj też wysokiej jakości  zdrową, ekologiczna żywność. Gmina słynie ze smacznych owoców i warzyw, które rodzą się na słonecznych stokach. Lasy zaś obfitują w grzyby i owoce leśne, a pszczoły produkują wspaniałe miody. Dlatego warto odwiedzić Ryglice. Można tu aktywnie wypoczywać i dobrze zjeść. To dobre miejsce do wyciszenia i regeneracji sił – mówi Paweł Augustyn.

Szczególnie, że po aktywnie spędzonym dniu można w malowniczo położonych gospodarstwach agroturystycznych skosztować miejscowego wina planując kolejne wyprawę na grzyby czy z też wędrówkę  jednym z wielu znajdujących się tutaj szlaków turystycznych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.