Ekologiczne Mazowsze

Czy wiedzę o ekologii można przekazać w formie rysunku lub fotografii? Okazuje się, że tak. Dowodem na to są prace nadsyłane na Konkurs Ekologiczny organizowany od ośmiu lat przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Właśnie rozpoczęła się jego ósma edycja. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 października. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. Oceniane w nim będą prace plastyczne, fotografie oraz hasła reklamowe związane z ochroną środowiska m.in. z segregacją odpadów, odnawialnymi źródłami energii, zmianami klimatycznymi, oszczędzaniem wody i energii, środowiskiem i jego zagrożeniami, a także chronionymi zwierzętami i roślinami występującymi na terenie Mazowsza.
Celem konkursu jest przede wszystkim nauczenie młodych ludzi troski o środowisko naturalne iwykształcenie w nich postaw proekologicznych. Edukacja ekologiczna ma bowiem zachęcać do aktywności w tym zakresie, a przede wszystkim wykształcić w młodych ludziach poczucie odpowiedzialności za stan środowiska. Im wcześniej rozpoczniemy ten proces, tym wcześniej dobre nawyki będą wprowadzane do codziennego życia. Co ważne, tego typu edukacja ułatwia między innymi zmianę sposobu patrzenia młodego pokolenia na przyrodę i zrozumienie konieczności dbania ostan najbliższej okolicy.
Zgłoszenia należy składać w Szkolnych Komisjach Konkursowych w terminie do 8 października br. Regulamin oraz ankieta konkursowa dostępne są na stronie internetowej http://www.mazovia.pl/dla-najmlodszych/konkursy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności