Ekologia w Obiektywie zyskuje uczestników i aktywnych fanów

Wśród 346 zdjęć, zakwalifikowanych do piątego głosowania internautów w konkursie fotograficznym firmy Bayer Ekologia w Obiektywie 2010″, największym uznaniem cieszyło się zdjęcie Mateusza Hartunga pt. “Sounds like a melody…”. W głosowaniu tygodnia wzięło udział aż 2091 fanów konkursu, którzy aktywnie komentowali nadesłane prace.”

Mateusz Hartung wysuwa się na pozycję konkursowego lidera. Internauci już po raz drugi wybrali jego pracę. Pierwszy raz (już podczas pierwszego głosowania) zwycięskim zdjęciem okazało się Blood is pumping…” Obie fotografie zostały wykonane w okolicach Polanicy Zdroju. “Sounds like a melody…” Mateusz Hartung zrobił w kwietniowy, jeszcze mroźny poranek. Miejsce, które wywarło na nim wrażenie postanowił uwiecznić swoim aparatem lustrzanym oddając impresję chwili i lokalizacji.

“Na konkurs nadesłałem sześć swoich prac – mówi Mateusz Hartung, fotograf amator. – Dwie z nich, ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, docenili fani konkursu. Teraz czekam na werdykt jury i życzę powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.”

Tradycyjnie, zdjęcie wybrane przez internatów ocenił również jeden z jurorów konkursu – Chris Niedenthal.

“Nie da się ukryć – jest to piękne zdjęcie – ocenia Chris Niedenthal, juror i uznany artysta fotografik. – Nie jest jednak zbyt oryginalne. Byłaby z tego świetna fototapeta w dawniejszych czasach, a dzisiaj idealnie wygląda na monitorze komputera. Ciepłe, uspakajające, piękne w swojej prostocie. Ciepły koloryt, nawet jeżeli był podbity podczas obróbki komputerowej zdjęcia, wygląda naturalnie i powoduje, że wciąga widza prosto w sielskie wakacje. Wszystkie elementy w tym zdjęciu składają się na jego sukces: prosta, oczywista kompozycja, gdzie perspektywa też odgrywa swoją ważną rolę. I to światło przed nami po lewej stronie, przechodzące przez gałęzie prawie w kontrze, też nadaje tej fotografii naturalnej głębi. I w tym właśnie leży jego sukces: choć jest dwuwymiarowe, robi wrażenie trójwymiarowości. Jest przez to bardzo prawdziwe i piękne. Uchwycona została kwintesencja lasu.”

W tym tygodniu trwa już szóste Głosowanie Internautów na zdjęcia nadesłane w dniach 7-13 czerwca br. Zagłosować można na stronie www.ekologiawobiektywie/Galerie/6 tydzień. Wyniki tego głosowania poznamy w środę 23 czerwca br.

Na stronie www.ekologiawobiektywie.pl w zakładce Rozrywka znajdziecie Państwo także inne atrakcje – e-kartki do wysłania znajomym, fotopuzzle na nudne wieczory czy kolorowe animacje.

Patroni
UNEP/GRID Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Środowiska, Prezydent m.st. Warszawy, Akademia Fotografii, Digital Vision, Foto, fotopolis.pl, Galaktyka, Glamour, Konkursy Kreatywne, Rzeczpospolita, Świat Nauki, Wiedza i Życie, TVNMeteo.

Szczegóły na www.ekologiawobiektywie.pl
Źródło: BCS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności