Eko-budownictwo to konieczność

Budynki odpowiadają za blisko 40% całkowitego zużycia energii w Unii Europejskiej. By podnieść efektywność energetyczną ich zarządcy muszą inwestować w ekologiczne technologie, które jako jedyne pozwolą im spełnić przyszłe dyrektywy unijne w tym zakresie.

Według ostatnich danych, zaniedbania w kwestii efektywności energetycznej kosztują kraje członkowskie UE ok. 270 mld euro rocznie. Stąd decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej o budowie obiektów o niemal zerowym zużyciu energii po 31 grudnia 2020 roku. Deweloperzy oraz inwestorzy obiektów komercyjnych czy biurowych już szukają rozwiązań, które pomogą im spełnić unijne dyrektywy. Jedną z najczęstszych metod jest zakup technologii ekologicznych, w tym systemów oświetlenia LED, które wykazuje najniższe zużycie energii spośród wszystkich technologii oświetleniowych.

Inwestorzy już działają. Zmiany widać przede wszystkim na zachodzie Europy. Większość nowych budynków w Austrii, Niemczech, czy Szwajcarii to obiekty o charakterze zeroenergetycznym. Ale ten segment budownictwa zyskuje na popularności również w Polsce. Nie bez znaczenia są bowiem malejące ceny technologii ekologicznych oraz ich rosnąca efektywność, czynniki najlepiej widoczne na przykładzie energooszczędnego oświetlenia.

AT za Lumiverso

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności