fbpx
Strona głównaPozostałeBudownictwoEko-budownictwo to konieczność

Eko-budownictwo to konieczność

Budynki odpowiadają za blisko 40% całkowitego zużycia energii w Unii Europejskiej. By podnieść efektywność energetyczną ich zarządcy muszą inwestować w ekologiczne technologie, które jako jedyne pozwolą im spełnić przyszłe dyrektywy unijne w tym zakresie.

Według ostatnich danych, zaniedbania w kwestii efektywności energetycznej kosztują kraje członkowskie UE ok. 270 mld euro rocznie. Stąd decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej o budowie obiektów o niemal zerowym zużyciu energii po 31 grudnia 2020 roku. Deweloperzy oraz inwestorzy obiektów komercyjnych czy biurowych już szukają rozwiązań, które pomogą im spełnić unijne dyrektywy. Jedną z najczęstszych metod jest zakup technologii ekologicznych, w tym systemów oświetlenia LED, które wykazuje najniższe zużycie energii spośród wszystkich technologii oświetleniowych.

Inwestorzy już działają. Zmiany widać przede wszystkim na zachodzie Europy. Większość nowych budynków w Austrii, Niemczech, czy Szwajcarii to obiekty o charakterze zeroenergetycznym. Ale ten segment budownictwa zyskuje na popularności również w Polsce. Nie bez znaczenia są bowiem malejące ceny technologii ekologicznych oraz ich rosnąca efektywność, czynniki najlepiej widoczne na przykładzie energooszczędnego oświetlenia.

AT za Lumiverso

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.